Wystawa płaskorzeźby w raciborskim starostwie

Do końca maja w Biurze Obsługi Klienta raciborskiego starostwa można oglądać wystawę.

Materiał opublikowany na zlecenie starostwa.

- reklama -

 

Wystawę płaskorzeźby autorstwa Andrzeja Pochopienia i Mirosława Wiszowatego.

 

 

 

Klienci urzędu mogą nie tylko obejrzeć twórczość artystów powiatu raciborskiego, ale i zapoznać się z ich notkami biograficznymi.

 

 

 

– Kocham strugać w drewnie. Kawałek drewna czy deska staje się ekranem projekcyjnym moich uczuć, myśli i spostrzeżeń – mówi A. Pochopień.

Ulubionymi tematami dla twórcy są ikony w bardzo szerokim ujęciu, postaci świętych oraz kwiaty. Artysta wystawiał swoje prace m.in. w Kuźni Raciborskiej, Rudach Wielkich, Poznaniu, Bielsku, Odre (Czechy). Bierze czynny udział w plenerach rzeźbiarski i konkursach Polski południowej.

 

Mirosław Wiszowaty, emerytowany górnik, postanowił zamieszkać w Rudach.

– Z dala od zgiełku, w wolnych chwilach zacząłem rzeźbić – mówi o sobie.

W dzieciństwie miał częsty kontakt z drewnem i stolarstwem. Pewnie dlatego – jak sądzi- na górniczej emeryturze coś go pociągnęło do dłuta i drewna. Interesuje się tematyką przyrodniczą, antyczną, sakralną a ostatnio rzeźba abstrakcyjną. Oprócz rzeźb przestrzennych (figuralnych) wykonuje również płaskorzeźby.

 

Przypomnijmy, to już trzecia z kolei, po wystawie prac z Konkursu Plastycznego "Barwy Jesieni" oraz malarstwa Barbary Kaszy, prezentacja dorobku artystów naszego regionu.

 

/Starostwo Powiatowe/

 

Redakcja zastrzega sobie możliwość moderowania komentarzy pod tym artykułem. Komentarze o obraźliwej /i/lub niemerytorycznej treści będą usuwane.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here