Eliminacje do Mistrzostw Polski młodzików 12 letnich w pływaniu

0

W piątek i sobotę (11 i 12 kwietnia) na pływalni ZSOMS w Raciborzu rywalizowali ze sobą pływacy reprezentujący kluby sportowe z terenu woj. śląskiego i opolskiego.

- reklama -

Takie zawody odbyły się jednocześnie na ośmiu pływalniach w Polsce. Wszystkie uzyskane wyniki zostaną zebrane w ogólnopolskiej bazie i następnie 36 zawodników, którzy uzyskali najlepsze czasy w poszczególnych konkurencjach uzyska kwalifikacje do Mistrzostw Polski Młodzików 12 letnich. 

 

 

W Raciborzu wg tabel wielobojowych najlepsze wyniki wśród chłopców uzyskali: Filip Krogulski (842 pkt.) z CSiR MOS Dąbrowa Górnicza przed Jonaszem Salamonem ASP Górnik Radlin (742 pkt.), Jakubem Stefaniukiem MKS Zryw Opole (708 pkt.), Bartkiem Czajką Park Wodny Tarnowskie Góry (701 pkt.), Dawidem Falisem (700 pkt.) i Mateuszem Burzawą (699 pkt.) z obaj CSiR MOS Dąbrowa Górnicza.
Natomiast wśród dziewcząt triumfowała Alicja Ulatowska z Aquatiki Pawłowice Śl.(1064 pkt.) przed Martą Lempart Park Wodny Tarnowskie Góry (1010 pkt.), Karoliną Kobuszewską CSiR MOS Dąbrowa Górnicza (1000 pkt.), Katarzyną Pietroniec UKS Hajduki Chorzów (998 pkt.), Karoliną Maciuch Vega Dobrodzień (936 pkt.) i Dorotą Kulig z Wodnika Siemianowice (935 pkt.).

W punktacji drużynowej zwyciężył klub CSiR MOS Dąbrowa Górnicza (459 pkt.) wyprzedzając Wodnika Siemianowice (307 pkt.) i MUKS Gilowice (220 pkt.).

 

Najlepsze wyniki uzyskane przez raciborskich pływaków: 50 m stylem motylkowym dziewcząt 9 miejsce Natalia Mendelska (37,02). wśród chłopców 24 miejsce zajął Krzysztof Tokarski (41,06).
200 m stylem dowolnym dziewcząt: 22 miejsce Kamila Błaszczuk (3:08,30), chłopców 20 miejcse zajął Krzysztof Tokarski (2:52,11). 100 m stylem klasycznym dziewczęta : 11 miejsce Katarzyna Rogacz (1:35,81), 12 miejsce Paulina Taciak (1:35,93), chłopcy: 18 miejsce Robert Niestrój (1:36,73), 28 miejsce Maciej Mikoś (1:46,20), 30 miejsce Michał Rostowski (1:50,33). 100 m stylem grzbietowym dziewczęta: 11 miejsce Katarzyna Nawaryńska (1:23,75), 21 miejsce Kamila Wiśniewska (1:34,64), chłopcy: 10 miejsce Marcin Świerczek (1:22,62), 21 miejsce Dawid Jureczko (1:30,26), Rafał Szyra (1:30,84).

Klub MKS SMS Victoria Racibórz zakończył rywalizację na 17 miejscu wśród 32 startujących w Drużynowych Mistrzostwach Województw Młodzików 12 letnich.

 

/Piela/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here