„Nauczycielski” badminton w Rudniku

0

W hali sportowej ZSO w Rudniku odbyły się II Mistrzostwa Ziemi Raciborskiej nauczycieli i pracowników oświaty w badmintonie. Wśród pań najlepsza była Ewa Sienkiewicz, a wśród panów triumfował Mirosław Jaskot.

- reklama -

W zawodach zorganizowanych przez Związek Nauczycielstwa Polskiego pod patronatem Starosty Raciborskiego i Prezydenta Miasta Racibórz uczestniczyło 10 panów i 6 pań.

 

W sobotę 12 kwietnia badminotoniści amatorzy mieli przed sobą bardzo dużo grania. Panowie zostali podzieleni na dwie pięcioosobowe grupy. W grupie trzeba było rozegrać cztery mecze, a potem, aby myśleć o zwycięstwie wygrać jeszcze dwa. Po kilkugodzinnym wysiłku ostateczna klasyfikacja ułożyła się w następujący sposób: W kategorii mężczyzn:
I   – miejsce  Mirosław Jaskot (ZSE/SP Pietrowice)                     
II  – miejsce Janusz Lewandowski                                                  
III – miejsce  Grzegorz Miketiuk (ZŚS)                                          
IV  – miejsce Jarosław Toniarz  (ZP)                                               
na V i VI miejscu zakończyli turniej Mariusz Kaleta (ZSO Rudnik) i Tomasz Smaź (OSWNiS), VII i VIII miejsce zajęli Lesław Hyjek i Andrzej Spiczak (OSWNiS), a IX i X Lesław Dwornicki (G-1) i Artur Górny (ZP).   

 

 

Paniom do zwycięstwa wystarczyła wygrana w czterech meczach. Ostatecznie zmagania pan zakończyły się zgodnie z przewidywaniami zwycięstwem Ewy Sienkiewicz (SP 15), która wyprzedziła Iwonę Sobczak (ZSE). Na III miejscu uplasowała się Alina Horak (G-1), na IV miejscu Aleksandra Gajęcka (ZSO Krzyżanowice), a V i VI miejsce zajęły Bogusława Migas (ZSB) i  Monika Niedzbała (G-1). 

 

 

Warto zauważyć, że mecz finałowy pomimo ogromnego zmęczenia obu zawodników wykrzesał z nich ostatnie zapasy energii i obaj panowie stworzyli bardzo emocjonujące widowisko z ogromą dawką ambicji sportowej. Już za rok kolejna edycja mistrzostw na hali w Rudniku, miejmy nadzieję, że w liczniejszej obsadzie.              

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here