M. Majewski: „Brakuje nam młodych instruktorów”

0

11 kwietnia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Raciborzu-Ocicach, odbyły się warsztaty wędrownicze Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej.

Warsztaty pod nazwą "Barwne Braterstwo" zorganizowane zostały przez Kapitułę Stopni Wędrowniczych Hufca Ziemi Raciborskiej.

- reklama -

W szkoleniu, którego komendantem był Przemysław Łyżniak HR (Przewodniczący Kapituły Stopni Wędrowniczych Hufca) wzięło udział 19 osób z Hufców: Ziemi Gliwickiej, Raciborskiej, Rybnickiej, Czerwionki-Leszczyn oraz Hufiec Głubczyce z Chorągwi Opolskiej.

 

– Była to pierwsza tego typu forma kształcenia przeprowadzana w naszym hufcu. Po wielu latach w końcu udało nam się zorganizować "coś" dla wielu środowisk, a nie tylko zamykać się na swoje. Tym bardziej jest nam miło, że w warsztatach wzięły udział tak liczne środowiska harcerskie. Szykuje nam się druga edycja warsztatów wędrowniczych – na razie jest to harcerska tajemnica – powiedział Przemysław Łyżniak.

 

Natomiast w dniach 12-13 kwietnia w tej samej placówce miał miejsce kurs zastępowych. Jego komendantem był pwd. Marek Majewski.

 

W tej formie szkoleniowej wzięli udział harcerze i harcerki tylko z Hufca Ziemi Raciborskiej. Łącznie w kursie wzięło udział 25 osób. Harcerze świetnie poradzili sobie z zadaniami, które postawili przed nimi organizatorzy – zajęcia z pisania konspektów, planów pracy zastępu, organizacji zabaw i gier, prowadzenia zbiórek, samokształcenia się. Uczestnicy prezentowali swoje zdolności na scenie w formie plastycznej, piosenek i wierszy.

 

– Już bardzo dawno nie zdarzyło nam się prowadzić tak świetnej formy szkoleniowej. Cieszę się, że mogliśmy na niej gościć harcerzy z Raciborza, Pietraszyna i Kuźni Raciborskiej. Kształcenie jest istotną "działką", a dla nas obecnie najważniejszą. Brakuje nam młodych instruktorów, ale staramy się to wszystko stopniowo nadrabiać – stąd takie formy szkoleń – mówi komendant hufca, Marek Majewski.

 

/oprac. BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here