Obchody 60 – lecia Biblioteki Publicznej w Raciborzu

0

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla serdecznie zaprasza na obchody 60-lecia Biblioteki połączone z corocznym Tygodniem Bibliotek i Dniem Bibliotekarza.

Tydzień Bibliotek – "Biblioteka miejscem spotkań" od 5 do 9 maja:

- reklama -

 

Spotkania otwarte

 

5 maja – poniedziałek

 

Spotkanie autorskie z lokalną poetką Barbarą Gromotką, autorka tomiku pt. "…a łkające serce Twego serca szuka…". Wiersze autorki będzie recytowała studentka germanistyki PWSZ w Raciborzu natomiast monolog kabaretowy w gwarze śląskiej przedstawi Krzysztof Gromotka.
Filia nr 4, Szpital Rejonowy ul. Gamowska 3 godz. 18.00
/sala konferencyjna/

 

"Lata dwudzieste, lata trzydzieste" – przedstawienie rewiowe w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy z Wodzisławia Śl.
Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 godz. 19.00
/Schody zewnętrzne/ Impreza otwarta

 

6 maja – wtorek

 

Spotkanie autorskie z Krystyną Januszewską malarką i autorką takich książek jak "Przytulać kamienie", "Niebo ma kolor zielony", "Trzy światy czyli Maryśka, Anioł i szalona Muneguita", "Dolina motyli".
Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 /I piętro/ godz. 17.00
Impreza otwarta

 

"Otwarta lekcja języka migowego" Spotkanie grupy młodzieży uczącej się języka migowego w bibliotece. Naukę prowadzi niesłyszący pracownik obsługi MiPBP w Raciborzu. Młodzież zaprezentuje swoje dotychczasowe osiągnięcia w tym zakresie rodzicom, nauczycielom, rówieśnikom oraz chętnym czytelnikom.
Filia nr 2, Ostróg ul. Rudzka 38 godz. 16.00

 

7 maja – środa

 

Spotkanie autorskie z Anną Dymną – aktorką teatralną i filmową. Założycielką i prezesem Fundacji "Mimo Wszystko", członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.
Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 /I piętro/, godz. 18.00
Impreza otwarta

 

 

8 maja – czwartek

 

Uroczyste obchody Dnia Bibliotekarza oraz obchody 60. rocznicy powstania Biblioteki Publicznej w Raciborzu – prezentacja multimedialna przedstawiająca historię i współczesność Biblioteki Publicznej w Raciborzu – spotkanie długoletnich czytelników, emerytów oraz bibliotekarzy.
Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12, godz. 14.00

 

9 maja – piątek

 

Przedstawienie "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego w wykonaniu Teatru Wodzisławskiej Ulicy z Wodzisławia Śl.
Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12 godz. 19.00
/Schody zewnętrzne/ Impreza otwarta

 

W dniach od 5 do 9 maja w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 /schody zewnętrzne/ każdy zainteresowany będzie mógł nabyć za symboliczną złotówkę książki wycofane z księgozbioru Biblioteki.

 

Spotkania zamknięte (dla grup zorganizowanych)

 

Program:

 

5 maja – poniedziałek

 

"Spotkanie bajkowych postaci" – bibliotekarki przebrane za charakterystyczne postacie bajkowe /Dziewczynka z zapałkami, Kot w butach, Królowa Śniegu/, czytają dzieciom fragmenty bajek. Dzieci na spotkanie przychodzą również przebrane za ulubionego bohatera z bajki, ewentualnie zakładają lub przynoszą charakterystyczny element wybranego bohatera. Podczas spotkania trwają zabawy, konkursy literackie na podstawie bajek. Spotkanie przeznaczone dla przedszkolaków.
Filia nr 1, Studzienna ul. Bojanowska 5 godz. 10.00

 

Spotkanie z panią Elżbietą Kuśnierz "Ciekawostki przyrodnicze Arboretum Bramy Morawskiej". Spotkanie przeznaczone dla uczniów kl. V Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Raciborzu.
Filia nr 10, Markowice ul. Jordana 6 godz. 11.45

 

Dzień otwarty w Bibliotece.
Odwiedziny dzieci – grup zorganizowanych we wszystkich działach Biblioteki.
– Sekretariat, Gabinet Dyrektora
– Dział Księgowości
– Dział Gromadzenia i Opracowania Zbiorów
– Oddział dla Dzieci
– Wypożyczalnia Główna (dla dorosłych)
– Oddział Muzyczny
– Dział oprawy książek
Biblioteka przy ul. Kasprowicza 12, godz. 9.00-15.00

 

6 maja – wtorek

 

Przedstawienie kukiełkowe "Baba Jaga" w wykonaniu uczniów kl. III Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu. Przedstawienie przeznaczone jest dla czytelników i nie tylko biorących udział w konkursie plastycznym przeprowadzonym w Filii nr 3 MiPBP, w kwietniu pt. "Bajkowe zamieszanie czyli współcześni pisarze dzieciom".
Filia nr 3, Ocice ul. Tuwima 1 godz. 9.45

 

7 maja – środa

 

"Gimnazjalista w bibliotece naukowej" Spotkanie uczniów kl. IV Szkoły Podstawowej, z przedstawicielem Wypożyczalni i Czytelni Oświatowo-Naukowej w Raciborzu. Celem spotkania jest przygotowanie młodzieży do pracy z książką naukową, przedmiotem pracy w gimnazjum.
Spotkanie wzbogacone prezentacją multimedialną.
Filia nr 5, Płonia ul. Sudecka 2 godz. 11.00

 

8 maja – czwartek

 

"My jesteśmy krasnoludki" spotkanie maluchów z Przedszkola nr 26 z książką w bibliotece. Podczas spotkania odbędzie się gawęda na temat życia książki w bibliotece, głośne czytanie, rysowanie, zabawy z książką.
Filia nr 8, ul. Żorska 2 godz. 9.30

 

"Mój kolega Europejczyk" spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 z przedszkolakami z Przedszkola nr 16, na którym sześciolatki w wesoły i przystępny sposób zapoznają się z kulturą i obyczajami wybranych europejskich krajów. Wiedzę na ten temat przekażą im starsi koledzy ze szkoły.
Filia nr 9, Brzezie ul. Myśliwca 9 godz. 10.00

 

Od 1 do 31 maja we wszystkich oddziałach i filiach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu czytelnicy, którzy nie oddali książek w regulaminowym terminie będą mogli je zwrócić bez płacenia kary za przetrzymanie.
Czytelnicy, do których Biblioteka wysłała upomnienie będą musieli pokryć jego koszt. Zwolnienie z obowiązku płacenia kar nie dotyczy płyt CD i DVD.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here