Spotkanie autorskie z Anną Dymną

0

W środę, 7 maja, o godz. 18.00 w Bibliotece przy ulicy Kasprowicza 12 odbędzie się spotkanie z aktorką teatralną i filmową.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Raciborzu zaprasza na spotkanie autorskie z Anną Dymną – polską aktorką teatralną i filmową. Założycielką i prezesem Fundacji "Mimo Wszystko", członkiem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. 

- reklama -

 

 

Anna Dymna jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Związana jest z krakowskim Teatrem Starym. Zagrała wiele ról.

 

Znana jest również z działalności charytatywnej, za którą została odznaczona między innymi medalem Św. Brata Alberta.

 

W telewizji publicznej prowadzi program "Anna Dymna Spotkajmy się". Jego bohaterami są ludzie chorzy, cierpiący, niepełnosprawni.

 

Program SPOTKAJMY SIĘ odmienił moje życie, bo tego się nie da robić bez emocji. Trzeba sercem. Na kilka dni mnie to kompletnie wyczerpuje, ale na dłużej – daje siłę i motywację, żeby robić jeszcze więcej. Dlatego założyłam fundację Mimo wszystko. Na początku dedykuję ją upośledzonym umysłowo, bo oni nie potrafią się nawet o cokolwiek upomnieć. A też i dlatego że od nich się zaczął mój związek z niepełnosprawnymi. Są to najcudowniejsze istoty na świecie: życzliwe, spontaniczne, niezakłamane. Oni są czyści w odruchach. Zredukowani umysłowo nie potrafią kombinować. W przeciwieństwie do nas, zdrowych – mówi Anna Dymna w rozmowie z Anną Bimer.

 

Impreza otwarta.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here