Mandala – warsztaty

0

Od 16 do 18 maja w D.K. Strzecha będą miały miejsce warsztaty, które poprowadzi mgr Koryna Opala-Wnuk.

Mandale to obrazy w kształcie koła tworzone w stanie medytacyjnym. Ich zadaniem jest pobudzanie podświadomości do wypracowania w sobie cech, które symbolicznie przedstawiają za pomocą swej kolorystyki i charakterystycznej dla nich symboliki. Pomagają  również nawiązać kontakt z tym, co w człowieku najlepsze, czyste i doskonałe, a co było do tej pory uśpione. Przy ich tworzeniu potrzebna jest głównie znajomość tego, w jaki sposób podświadomie odbieramy znaczenie symboli, zestawów barw oraz promieniowania kształtów i jak to wszystko razem oddziałuje na psychikę i stan emocjonalny.

- reklama -

 

Mandale skierowane są głównie w centra energetyczne człowieka zwane czakramami. Każdy czakram promieniuje swoim kolorem, ma swoje zadania i posiada odpowiednie cechy, np. niewinność, radość, bezpieczeństwo. Oddziałując na czakramy za pomocą mandal, można je harmonizować, oczyszczać, poprawiać ich funkcjonowanie oraz wzmacniać ich cechy.

 

Mandale powstają w medytacyjnym wyciszeniu, tzn. w stanie, gdy ich twórca dostrojony jest do wysokich wibracji i pozytywnych uczuć. Może wówczas dostrzec (zrozumieć) z jakimi symbolami, kształtami i kolorami harmonizuje dane uczucie, cecha lub idea i w jaki sposób można je przez to najlepiej wyrazić w postaci barwnego obrazu.

 

Mandala w rozwoju osobistym i edukacji:

 

– tworzenie i rozszerzona interpretacja mandali
– kolory w mandali
– mandala projekcyjna, relaksacyjna i wizualizacyjna
– edukacja poprzez mandalę
– zabawy z mandalą
– techniki i metody tworzenia mandal
– mandala grupowa i indywidualna

 

Mandala z sanskrytu znaczy koło. Jest podstawowym elementem kultury i rozwoju człowieka. Jest nasyconą znaczeniem  formą wyrazu, która potrafi stymulować rozwój osobowości człowieka .

 

Zajęcia będzie prowadzić mgr Koryna Opala-Wnuk – z wykształcenia teatrolog (absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie), trener amerykańskiego programu kreatywnego myślenia „Odyseja Umysłu”, specjalistka ds. edukacji artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. Pracuje z dziećmi i dorosłymi z wyzwaniami w rozwoju, środowiskami zagrożonymi patologią: zakłady penitencjarne, poprawcze. Kinezjolog, artekinezjolog, terapeuta turnusów neurokinezjologiczno – rehabilitacyjnych Międzynarodowego Instytutu Neurokinezjologii w Warszawie. Studentka i wychowanka Anny Dziedzic i Haliny Machulskiej w zakresie dramy. Wykładowca kilku uczelni w Polsce ( techniki artystyczne, drama, arteterapia). Pracownik Jeleniogórskiego Centrum Kultury, Kuratorskiego Ośrodka Pracy. Od 15 lat sztukę wykorzystuje w procesie edukacji i terapii. Prowadzi autorskie zajęcia warsztatowe w Polsce i Niemczech.

 

Koszt warsztatów – 100 zł
Ilość miejsc ograniczona – do 30 osób
Zgłoszenia są przyjmowane do 12 maja: Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, Racibórz
tel. 032 415 25 40 w.10, e-mail: [email protected]

 

Szczegółowych  informacji udzielają: Danuta Jarosz i Dorota Franaszek.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here