Święto patrona ZSO w Grzegorzowicach

0

28 marca w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grzegorzowicach odbyła się uroczysta akademia  z okazji drugiej rocznicy nadania szkole imienia Josepha von Eichendorffa.

Na uroczystość przybyli m.in. wizytatorki Kuratorium Oświaty Delegatury w Rybniku Halina Sitnikow oraz Marzena Majorek, ks. proboszcz Parafii Łubowice Henryk Rzega, konsul Niemiec Ludwik Neudorfer, Leonard Malcharczyk pracownik Konsulatu w Opolu, członek zarządu Fundacji Haus Schlesien – Adrian Sobek, sekretarz Gminy Rudnik – Karina Lassak, kierownik referatu oświaty UG Rudnik – Jan Deńca, przewodniczący Łubowickiego Towarzystwa Miłośników J. v. Eichendorffa – Leonard Wochnik, przedstawiciele Rady Rodziców: Maria Stoińska, Karina Siwoń, Urszula Blana, Felicja Jarosz, Anna Morawin, Maria Przybyła  z przewodniczącą Anielą Grabowską na czele.

- reklama -

 

Witając gości, dyrektor zacytowała fragment wiersza „Die Heimat”, który ukazał się w materiałach wydanych przez Urząd Komitetu Integracji Europejskiej pod hasłem „Kraj lat dziecinnych”.

 

Swoimi wrażeniami związanymi z lekturą poezji Eichendorffa podzielili się również: H. Sytnikow, ks. H. Rzega oraz konsul Niemiec L. Neudorfer.

 

Możemy być dumni z Eichendorffa – patrona szkoły, który swoją poezją rozsławił naszą małą ojczyznę  na całym świecie.

 

 

W związku z 220-tą rocznicą urodzin patrona zostały ogłoszone powiatowe konkursy:
plastyczny, literacki, prezentacja multimedialna pod hasłem „Życie i twórczość Josepha von Eichendorffa”. Do konkursów zgłosili się uczniowie 7 szkół powiatu raciborskiego.

 

 

Komisja konkursowa przyznała następujące miejsca i wyróżnienia:

 

 

KONKURS PLASTYCZNY

Etap: szkoła podstawowa klasy I-III – 10 prac:
I miejsce: Justyna Dziuba – SP nr 4 w Raciborzu, Katarzyna Korona – SP nr 4 w Raciborzu
II miejsce: Daria Chrubasik – ZSO Grzegorzowice, Angelika Czogalik – SP nr 4 w Raciborzu
III miejsce: Faustyna Adamczyk – ZSO Krzyżanowice, Arkadiusz Karasek – ZSP Brzeźnica

 

Etap: szkoła podstawowa klasy IV-VI – 12 prac:
I miejsce: Agnieszka Widenka – ZSP Brzeźnica
II miejsce: Iwona Kroker – ZSO Grzegorzowice
III miejsce: Patrycja Sabalczyk – ZSO Krzyżanowice
Wyróżnienia: Anna Stoińska, Weronika Ficoń,  Patrycja Wycisk,  Dżesika Czogała, Łukasz Przybyła – ZSO Grzegorzowice, Kamil Jarzombek, Magdalena Łukowska ZSP Babice         

 

Etap: gimnazjum – 10 prac:
I miejsce: Joanna Flegel – ZSO Pietrowice Wlk., Agata Cichoń – ZSO Pietrowice Wlk.
II miejsce: Gabriela Kordula – ZSO Grzegorzowice
III miejsce: Patrycja Duda – Świetlica Roszków, Ramona Szklarz – ZSO Krzyżanowice
Wyróżnienie: Marta Tomasiuk – ZSO Pietrowice Wlk.

 

KATEGORIA PLAKAT – 3 prace:

Wyróżnienia: Karolina Marek – ZSO Grzegorzowice, Małgorzata Bajerska – ZSP Brzeźnica
 Joanna Kordula – ZSO Grzegorzowice
KONKURS LITERACKI – 2 prace:
Wyróżnienia: Alina Grabowska – ZSO Grzegorzowice, Sabina Krupa – ZSO Krzyżanowice

 

KATEGORIA: PRACA PRZESTRZENNA:

I miejsce: Sebastian Kordula, Michael Frencel, Rafał Kostka  –  ZSO Grzegorzowice
I miejsce: Anna Stoińska – ZSO Grzegorzowice
II miejsce: Jennifer Wochnik – ZSO Grzegorzowice    
II miejsce: Dżenifera Harnos, Sabina Banik – ZSO Grzegorzowice

 

KATEGORIA PREZENTACJA MULTIMEDIALNA:

I miejsce:  Melanie Raczek – ZSO Krzyżanowice
Wyróżnienia:   
Nikol Spach –  ZSO Grzegorzowice
Emilia Marcinkowska, A. Kołodziej  –  ZSO Grzegorzowice
Justyna Czech, Ewa Wolnik –  ZSO Grzegorzowice
Katarzyna Antczak, Anna Salachna –   ZSO Grzegorzowice
Damian Gemza, Rafał Pazurek, Dawid Pańczyk –  ZSO Grzegorzowice

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here