Magistrat odświeży „Strzechę”

20 tys. zł gmina przeznaczy na mały lifting w "Strzesze". 17 maja odbędzie się tam "Narcyz", dlatego prezydentowi zależy na poprawie wizerunku wnętrz.

Pieniądze pójdą na wykonanie barierek na balkonie oraz przy schodach prowadzących na scenę, a także pomalowanie i nowy parkiet na sali kameralnej.

- reklama -

Przypomnę, że w tym roku miasto przyjęło rolę współorganizatora imprezy. Spodziewa się 300 gości z całego województwa. Przypomnę, że nagroda ta została ustanowiona przez Zarząd Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego  Okręgu Przemysłowego sześc lat temu i jest jedyną tego typu nagrodą w Polsce, gdzie samorząd gospodarczy i terytorialny honoruje wybitne Panie – indywidualności, które poświęcają swój czas nie tylko dla pracy zawodowej, ale również działają społecznie. Wśród nominowanych są zarówno kobiety spełniające się w pracy w samorządzie lokalnym, polityce, kulturze jak i biznesie. To przedstawicielki różnorodnych profesji, odnoszące ponadprzeciętne sukcesy i spełniające się w bardzo odmiennych dziedzinach. Prezydent uczestnicząc w pracach Kapituły Nagrody, co roku zgłasza kandydatury do nagrody. W tym roku zgłoszono kandydaturę Joanny Muszały-Ciałowicz, dyrektora raciborskiego Muzeum. Związane z Raciborzem laureatki nagrody to m. in.: Magdalena Czech, Maria Kowalczyk, Elżbieta Ceglarek, Zdzisława Sośnierz, Wanda Swierczyna i Krystyna Klimaszewska.

 

Środki na modernizację w "Strzesze" będą pochodzić z przesunięć w budżecie. W ich ramach 85 tys. zł pójdzie na parking przy basenie w "Oborze", a 8 tys. zł na nowe bandy lodowiska.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here