
Uczestnicy szkolnego kółka modelarskiego zajęli czołowe miejsca w V Międzyszkolnych Halowych Zawodach Szybowców Styropianowych.
Uczniowie przygotowywali się do zawodów na kólku modelarskim. Zajęcia prowadzone przez nauczyciela Marka Bilińskiego są twórczym sposobem spędzania czasu wolnego. Popołudniowe spotkania rozwijają zdolności manualne, uczą cierpliwości i precyzji – przedstawia opiekun kółka. Dają podstawy wiedzy technicznej i umiejętność posługiwania się narzędziami. Kształcą naturalne potrzeby aktywności twórczej, budzą i rozwijają ciekawość poznawczą, kształtują umiejętność współdziałania w grupie.
Uczniowie chwalą sobie ten sposób spędzaania wolnego czasu, a tym chętniej uczestniczyli w zajeciach, bo motywowała ich obietnica startu w prestiżowych zawodach.
W V Międzyszkolnych Halowych Zawodach Szybowców Styropianowych w klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa nr 15 zajęła 3 miejsce. Kamil Przybyła zdobył 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej (zdj.3), Kamila Potaczek 4 miejsce w kat. klas 1-3 (zdj. 2). W zawodach uczestniczyli:
Julia Bilińska,
Mateusz Skowronek,
Kamil Witkowski,
Adam Krzykała,
Aleksander Partyło,
Kamil Głuch,
Michał Nowak,
Patryk Legrand.




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)


![W SP15 odbył się kiermasz staroci [ZDJĘCIA] kiermasz staroci sp15 raciborz (15)](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2017/10/kiermasz-staroci-sp15-raciborz-15-1-218x150c.jpg)





