Św. Jerzy

0

26 kwietnia Raciborskie Środowisko ZHR zorganizowało Rajd św. Jerzego w Szymocicach.Rajd rozpoczął się od Mszy Świętej celebrowanej na łonie przyrody, w której uczestniczyli harcerze, harcerki i zuchy. Mszę odprawił specjalnie dla nas ks. Adam Rogalski, na którego możemy liczyć w każdej chwili.

Po Mszy świętej odbył się uroczysty apel i wtedy okazało się, że w naszym rajdzie uczestniczy ponad sześćdziesiąt osób! Po apelu zostały wyjaśnione zasady gry terenowej.

- reklama -

W grze uczestniczyło 11 patroli, które musiały odnaleźć siedem punktów, na których czekały ich różnorakie zadania, m.in. przejście po moście linowym, strzał z wiatrówki.

W grze terenowej pierwsze miejsce zajęła 21 Próbna Raciborska Drużyna Wędrowniczek „Horyzont”. Warto tutaj też wspomnieć o zuchach, które pokonały niektóre patrole harcerskie! Po grze harcerze i harcerki mieli okazję wykazać się w turnieju sportowym.

Zuchy natomiast na zakończenie swojego cyklu zabawowego o rycerzach odbyły wielką bitwę rycerską.

Po tym wszystkim wróciliśmy do Raciborzu, gdzie po związaniu kręgu i odśpiewaniu bratniego słowa udaliśmy się do domu, ale… nie do końca 🙂

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here