Finał Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

W II Wojewódzkim Konkursie Ekologicznym pod hasłem ” Aby pięknie było wokół nas” laur zwycięstwa przypadł drużynie z Raciborza.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas trzecich szkół podstawowych woj. śląskiego, wyłonieni w eliminacjach miejskich, gminnych lub powiatowych.
Racibórz reprezentował 3-osobowy zespół, laureaci Powiatowego Turnieju Eko-Asy 2008 ze Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Sportowymi, w składzie: Bartłomiej Zając klasa III, opiekun Estera Kurzydem, Barbara Skora i Mateusz Kryk – oboje z klasy II, opiekun Aleksandra Urban.

- reklama -

W finale, który odbył się 28 kwietnia 2008 roku w Żorach, uczniowie musieli przygotować transparent reklamujący swoją szkołę oraz pracę plastyczną na temat „Wybrany ekosystem w czterech porach roku”. Atrakcją konkursu były stroje uczestników, wykonane przy użyciu materiałów ekologicznych. Dzieci rozwiązywały zestawy pytań, zadań, rebusów, krzyżówek i układanek o treściach przyrodniczo- ekologicznych – opowiada jedna z nauczycielek Estera Kurzydem, np. co to są opakowania trójwarstwowe i do jakich pojemników należy je wyrzucać, gdzie wyrzucimy styropian, pampersy lub kalkę, po czym można poznać, że na dworze jest czyste powietrze, które zwierzęta są pożyteczne, pomocne człowiekowi. Nie obyło się bez pytań ustnych, które najbardziej stresowały uczestników, ale drużyna z Raciborza poradziła sobie doskonale, choć nie było łatwo.

Różny stopień trudności powodował wciąż rosnące emocje, a różnice między poszczególnymi drużynami były niewielkie, wahały się pomiędzy 0,5 i 1 punktem.
Ostatecznie SP15 wygrała, zdobywając 41,5 na 45 możliwych.


I miejsce w województwie to duże osiągnięcie, zwłaszcza na tym etapie nauki. To sukces szkoły i miasta. Drużyna Eko – Asów była szczęśliwa. Do szkoły przywiozła piękny puchar oraz dyplomy i nagrody książkowe – podsumowuje Estera Kurzydem.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here