Więźniowie stworzą lokalne arboretum

0

Osadzeni w raciborskim zakładzie karnym po raz drugi wzięli udział w akcji „Posadź swoje drzewko”, ogłoszonej przez katowicką Fundację Ekologiczną „Silesia”.

Więźniowie posadzili w sumie 10 drzew i 300 krzewów. – Do akcji zaangażowano zarówno odsiadujących wyrok pierwszy raz, jak i recydywistów, którzy na ten czas opuścili mury więzienia – komentuje Dagmara Lotawiec-Serafin, rzecznik prasowy Zakładu Karnego w Raciborzu.

- reklama -

 

 

W ramach tego samego programu ekologicznego zaplanowane jest też utworzenie przez skazanych w parku przy ul. Waryńskiego (sąsiadującym z zakładem) ścieżki edukacyjnej. – Zrobimy to przy współpracy z dr Janem Dudą, znanym raciborskim przyrodnikiem. Dzięki temu park może stać się lokalnym arboretum, miejscem gdzie pobliskie szkoły będą mogły organizować lekcje przyrody – tłumaczy Dagmara Lotawiec-Serafin.

 

To nie jedyna tego typu akcja. W raciborskim zakładzie funkcjonuje kółko zrównoważonego rozwoju „Paragrafek” zrzeszające skazanych inicjujących m.in. akcje „Posadź swoje drzewko”, czy segregacji surowców wtórnych. Obecnie trwa też III Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Bateria 2008” dotyczący recyklingu baterii, do udziału w którym zgłosiło się już 30 jednostek z całej Polski, a jego organizatorem jest właśnie Zakład Karny w Raciborzu.

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here