Wakacje ze sztuką i przygodą

0

Stowarzyszenie Artystów i Podróżników Grupa Rosynant wraz z biurem „Orinoko – Art & Travel” zapraszają dzieci, młodzież, studentów i osoby dorosłe na wakacje.

W tym roku przygotowaliśmy 4 obozy artystyczno – przygodowe. Są one zróżnicowane pod względem programu i przeznaczone dla różnych grup wiekowych – od obozu dla dzieci „Zgraja” począwszy, poprzez legendarny obóz młodzieżowy „Adapciak” i nowy REJS MAZURSKI, na obozie „Natura” przeznaczonym dla osób dorosłych, zainteresowanych własnym rozwojem wewnętrznym, skończywszy – mówią organizatorzy.

- reklama -

 

Obozy realizowane przez stowarzyszenie od 2000 roku stwarzają możliwość połączenia aktywnego wypoczynku na łonie natury z uczestnictwem w warsztatach artystycznych wielorakiego rodzaju. Umożliwiają też spotkanie z niecodzienną wiedzą i sztuką oraz są ciekawą formą inwestycji we własny rozwój.

 

Wyjątkową wagę przykładamy – podkreśla jeden z organizatorów –  do kadry, którą stanowi zespół najlepszych instruktorów, trenerów i warsztatowców z całego kraju.

 

I – ZGRAJA

 

 

Dla najmłodszych uczestników (wiek szkoły podstawowej) przeznaczony jest 10 dniowy obóz ZGRAJA, który w tym roku odbędzie się w dniach 21 – 30 czerwca w LUTYNI – malutkiej miejscowości koło Lądka Zdrój na Ziemi Kłodzkiej.

 

Program obozu obejmuje zarówno zwiedzanie atrakcji turystycznych (Jaskinia Radochowska, Dawna Kopalnia Uranu, Huta Szkła) jak i serię zajęć – warsztatów mających na celu wzrost kreatywności uczestników, ich rozwój osobisty i oczywiście dobrą zabawę. Połączymy muzykę, plastykę i ruch sceniczny, wzbogacając całość w dużą ilość ruchu na świeżym powietrzu. Jedną z kluczowych atrakcji będzie górski rajd samochodami terenowymi. W teamie instruktorskim obozu znajdują się Anna Jegierska – Michalska (aktorka, instruktorka teatralna), Anna Rączka (instruktor tańca, choreograf) i Dawid Wacławczyk (główny organizator obozów GR, kierownik obozu).

 

Miejscem zakwaterowania będzie kameralny pensjonat „Lech i Czech” (pokoje 2-5 osobowe z własnymi łazienkami), który w tym roku wzbogacił się o potężna pracownię do zajęć i został gruntownie odnowiony.

 

Koszt uczestnictwa w obozie (obejmujący zakwaterowanie, domowe wyżywienie, opiekę instruktorów, przejazd, materiały do warsztatów i bilety) wyniesie 825 zł.

 

II – ADAPCIAK

 

 

Adapciak jest obozem dla młodzieży od lat 13.  Termin 14 dniowego obozu to 21 lipca do 3 sierpnia.  Nasz sztandarowy obóz odbywa się na legendarnym ranchu kaszubskim „Przystanek Alaska” w maleńkiej miejscowości Gliśno Wielkie.

 

Samo miejsce obozu jest już w pełni magiczne: 40 hektarów własnej przestrzeni, lasy, łąki oraz własne jezioro Kamieniczno – tworzą niezapomnianą i magiczną scenerię. Śpimy w oryginalnych domkach traperskich z drewna i gliny, jemy i bawimy się w kilku przystosowanych do tego stodołach – klubie z kominkiem, videotece, klepisku do tańca.

 

No i co najważniejsze – przez dwa tygodnie, każdego dnia proponujemy uczestnikom różne warsztaty.

 

W tym roku zapraszamy m.in. na:

 

• warsztaty cyrkowe
• fire-show
• zajęcia rycerskie
• teatr tańca i zajęcia z dramy
• warsztaty plastyczne
• salsę, jazz i taniec współczesny

 

Koszt uczestnictwa w obozie (obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę instruktorów i ratownika WOPR, przejazd, materiały do warsztatów i bilety wstępów) wynosi 975 zł.

 

II a – OBÓZ KONNY

 

Równolegle do obozu Adapciak, w tym samym miejscu i czasie odbywać się będzie także obóz konny. W programie zajęć dodatkowych (uczestnicy biorą udział także w warsztatach „adapciakowych”) znajduje się program jazdy konnej dostosowany do umiejętności, wieku i chęci uczestnika. Można tu zarówno stawiać pierwsze kroki w siodle jak i doskonalić swoje umiejętności jeździeckie oraz odbywać jazdy w pięknym i malowniczym terenie. Wszystkie lekcje jazdy odbywają się w trybie indywidualnym (każdy uczestnik ma w czasie zajęć „swojego” konia i instruktora).

 

Koszt uczestnictwa w obozie konnym wynosi 1325 zł (wszystkie świadczenia obozu Adapciak + godzina jazdy konnej dziennie).

 

III – OBÓZ  „NATURA”

 

 

„Natura” odbędzie się w dniach 3-16 sierpnia br. na ranchu kaszubskim „Przystanek Alaska”.

 

"Natura" jest obozem przeznaczonym dla osób dorosłych, zainteresowanych własnym rozwojem, otwartych na przygodę ze sztuką, ceniących sobie kontakt z naturą i… dobre, zdrowe wyżywienie makrobiotyczne! To propozycja dla ludzi, którzy chcą spędzić wakacje kreatywnie, radośnie, sensownie i wartościowo oraz cenią sobie warsztaty na najwyższym poziomie.

 

Skąd wziął się obóz "Natura"?

 

Pierwotnie był to polsko – niemiecko – ukraiński obóz artystyczny dla młodzieży, która poza zabawą chciała na poważnie popracować ze sztuką i sobą samym. Z biegiem lat, owa młodzież kończyła licea, studia… a dziś zaczyna przekraczać, albo dawno przekroczyła trzydziestkę… Co więcej – to, co działo się na naszych obozach dziecięcych i młodzieżowych zaczęło się też podobać niektórym rodzicom, którzy zaczęli do nas dołączać. Szybko okazało się też, iż fakt ukończenia 18, 30 czy 40 lat nie oznacza wcale, że człowiek (przynajmniej nie każdy) nie ma już ochoty na wspólne wyjazdy, na zabawę, rozwój, ognisko i towarzystwo nowych przyjaciół.

 

Dla takich właśnie ludzi przygotowaliśmy najwyższej jakości program, na który złożą się m.in.:

 

Trening Twórczości
(Renata Mazur – Pracownia "Pełnia" i Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie)
Warsztaty teatralne
(Grażyna Tabor – reżyser teatru Tetraedr)
Ćwiczenia Tai Chi
(Antoni Żoczek z Centrum Sztuk Wschodu w Rybniku)
Taniec Brzucha
(Iwona Wojciechowska – instruktor rekreacji)
Masaż twarzy
(prowadzi Anna Wacławczyk – studio "Mandala")
oraz
Gotowanie makrobiotyczne wg 5 przemian
(kurs praktyczny – Tadeusz Bylica – Fundacja w Służbie Życia / Tęczowa Dolina)

 

Nie zabraknie też indiańskiego szałasu pary i przygód wszelakich.

 

Koszt uczestnictwa w obozie (obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie, przejazd z i do Raciborza, materiały do warsztatów itp.) wynosi 975 zł.

 

IV – REJS MAZURSKI

 

 

Zapraszamy na niego wszystkich, którzy chcą rozpocząć albo też kontynuować swoją przygodę z żeglarstwem. Aby wziąć udział w rejsie wystarczy umieć dobrze pływać i mieć skończone 16 lat. Zaznaczamy jednak, iż jest to dolna granica wieku. Górnej nie ma.

 

Nasz rejs utrzymany będzie w konwencji tzw. "adventure sailing" i stanowić będzie magiczną mieszankę przygody, wiatru, wody i słońca. Adventure sailing to propozycja dla tych, którzy w żeglarstwie poszukują przede wszystkim dobrej zabawy, bliskiego kontaktu z mazurską przyrodą i wyśmienitej przygody w dobrym towarzystwie. Na rejsie będzie można zaznajomić się z podstawowymi tajnikami żeglarstwa, żeglarską etykietą, nazewnictwem i zwyczajami. Poznamy najpiękniejsze jeziora mazurskie, maleńkie i ciche zatoczki, gwarne i klimatyczne porty, czyli – smak i filozofię żeglarstwa mazurskiego. Nie będzie to jednak obóz szkoleniowy o wojskowym rygorze, gdzie przez pół dnia trenuje się jeden manewr, godzinami wiąże węzły, przestrzega żelaznej dyscypliny itp. Nie mniej jednak – porządek musi być.

 

Nasza marszruta: Giżycko – Ruciane Nida.

 

Koszt rejsu wyniesie 1350 zł. W tej cenie zamierzamy zawrzeć absolutnie wszystko: koszty przejazdu z Raciborza do Giżycka i z powrotem, wynajem łódek (5-7 osobowe), opiekę skiperów (żeglarz lub sternik na każdej łódce – zgodnie z obowiązującymi przepisami), koszt całodziennego wyżywienia (przygotowywanego wspólnie w ramach dyżurów), opiekę ratownika WOPR, opłaty portowe, paliwo, opłaty w miejscach biwakowych, zakupy wody pitnej, ubezpieczenia i inne opłaty rejsowe.

 

ZNIŻKI:

 

Zniżka dla rodzeństwa i stałych uczestników obozów GR:
obozy ZGRAJA i REJS MAZURSKI: 50zł
obozy ADAPCIAK I NATURA: 75 zł

 

Informacje i zapisy w Raciborzu:

 

* w okresie: 15.04 – 20.06 w siedzibie Grupy Rosynant:

 

Raciborskie Centrum Kultury, ul. Chopina 21, II piętro, pokój instruktorów.  Zasadniczo zapisy przyjmowane są w godzinach 10.00 – 16.00, lecz ze względu na "lotny" charakter pracy osób, które się tym zajmują (Michał Fita i Andrzej Śliwicki – członkowie GR a jednocześnie instruktorzy RCK) przed przyjściem sugerujemy kontakt telefoniczny:

 

Michał Fita: 693 155 007
Andrzej Śliwicki: 604 758 381

 

* w okresie po 20 czerwca: w pubie & cafe "koniec świata"

Dom Kultury Strzecha, ul. Londzina 38, II piętro lub ogródek (amfiteatr)

Godziny przejmowania zgłoszeń w pubie: 16.00 – 20.00. "Koniec Świata" znajduje się na II piętrze "Strzechy", po lewej stronie (są strzałki). W dni słoneczne w tych godzinach otwarty będzie tylko ogródek znajdujący się w amfiteatrze.

 

Zapisy w Rybniku:

Biuro Turystyczne CTS
ul. Korfantego 5 (między Rynkiem a Pocztą Główną)
tel.: 032 422 33 00

W sprawach nietypowych i wymagających indywidualnych rozwiązań proszę się kontaktować z Dawidem Wacławczykiem – kierownikiem i głównym organizatorem obozu – 502 557 238, dawid_(at)_rac.pl

Uwaga: ilość miejsc na obozach jest zdecydowanie ograniczona. O wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here