
8 i 9 maja w raciborskim MDK-u odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod hasłem „Racibórz – moje miasto”.
Wzięły w nim udział dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Uczestnicy zaprezentowali dwie piosenki: jedną o tematyce Racibórz – śląskie miasto i drugą o tematyce ekologicznej.

Celem imprezy była integracja przedszkoli gminnych i środowiska lokalnego, możliwość zaprezentowania się dzieci na szerszym forum oraz pokonywanie nieśmiałości i wzmacnianie wiary we własne możliwości – mówi dyrektor placówki Elżbieta Biskup.

W pierwszym dniu przeglądu udział wzięło dziesięć przedszkoli miejskich (P2 przy ZSP nr 3, P3, P5, P10, P11, P12, P15, P16, P20, P24 oraz P1 z Pietrowic Wielkich). W drugim dniu udział wzięło jedenaście placówek miejskich (P2 przy ZSP nr 3, P3, P5, P12, P15, P16, P20, P24, P26).

Organizatorem Przeglądu było Przedszkole nr 15 przy współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury w Raciborzu.
/s/




![Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] Ziołowe sekrety w raciborskiej bibliotece](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ziola-biblioteka.jpg)
![Superbohaterowie i emocje, czyli komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-biblioteka-szymon-teluk.jpg)
![Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci” [ZDJĘCIA] Młodzi czytelnicy z Raciborza na spektaklu „Tuwim dla dzieci”](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-biblioteka-raciborz.jpg)



![Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej [ZDJĘCIA] Trwa modernizacja minizoo w Arboretum Bramy Morawskiej](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/minizoo-raciborz-arboretum-1.jpg)

![Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK [ZDJĘCIA] Węgiel w roli głównej podczas warsztatów w RCK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-zimowe-rck-rysunek-25.jpg)

![Seniorzy w centrum uwagi. Polsko-czeskie seminarium w raciborskiej bibliotece [ZDJĘCIA] BIBLIOTEKA NIE oGRANICzA Karwina](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/BIBLIOTEKA-NIE-oGRANICzA-Karwina.jpg)




![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)
![Amelia Lipa prezentuje nowy singiel „Sen” [WIDEO] Amelia Lipa – "Sen"](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/08/amelia-lipa-sen-1.jpg)
![Katarzyna Łaska poprowadziła warsztaty dubbingowe w MDK [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/02/dubbing-mdk.jpg)
![Pełen radości bal karnawałowy w MDK [ZDJĘCIA] Pełen radości bal karnawałowy w MDK](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/02/bal-karnawalowy-mdk.jpg)






