Raciborskie Dni Nauki i Techniki

0

7 i 8 czerwca w G3 przy ul. Żorskiej oraz w Śląskim Obserwatorium Geofizycznym odbędą się Raciborskie Dni Nauki i Techniki.

Raciborskie Dni Nauki i Techniki organizowane są dla uczczenia 80 – lecia pierwszej rejestracji sejsmicznej w Śląskim Obserwatorium Geofizycznym Polskiej Akademii Nauk w Raciborzu.  – Chcemy przybliżyć mieszkańcom naszego miasta zagadnienia nowoczesnej techniki zastosowane w przemyśle, urządzeniach mobilnych. Chcemy powiedzieć więcej o badaniach naukowych, dydaktyce, czy terapii niepełnosprawnych. Podczas imprezy będzie można zobaczyć przygotowane wystawy, uczestniczyć w prelekcjach – zachęca przewodniczący komitetu organizacyjnego Dni, Jan Kalabiński.

- reklama -

 

Gośćmi specjalnymi Raciborskich Dni Nauki i Techniki będą przedstawiciele z Katedry Energoelektroniki Napędu Elektrycznego i Robotyki Wydziału Elektrycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Uroczyste otwarcie imprezy dla wystawców, zaproszonych gości z udziałem władz miasta i powiatu odbędzie się 7 czerwca o godz. 12.00. Dla mieszkańców impreza rozpocznie się o godz. 14.00 i potrwa do 20.00.  

 

Tymczasem już od 2 do 6 czerwca dla uczniów G3 Wojciech Wojtak i Jan Kalabiński przeprowadzą prelekcje na temat historii Obserwatorium Geofizycznego.

 

Patronat honorowy nad Raciborskimi Dniami Nauki i Techniki sprawują Prezydent Miasta Racibórz i Starosta Powiatu Raciborskiego.

 

Patronat medialny nad Raciborskimi Dniami Nauki i Techniki sprawują Raciborski Portal Internetowy i Gazeta – Informator Raciborski.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here