EKOMAT

W konkursie matematyczno – przyrodniczym EKOMAT wygrali uczniowie SP15: Tomasz Sput i Jan Urbas.

W konkursie zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 15 pod patronatem starosty raciborskiego udział wzięło 14 drużyn ze szkół z miasta i powiatu raciborskiego. Konkurs polegał na rozwiązywaniu testu złożonego z zadań zamkniętych i otwartych z matematyki i przyrody. Zadania zostały opracowane przez mgr Annę Kobylnik oraz mgr inż. Sylwię Smandek pod kierunkiem doradcy metodycznego mgr Marzeny Bugiel.


Najwięcej punktów zdobyła drużyna z SP 15 i I miejsce przypadło: Tomaszowi Sputowi (op. D. Matyja, M. Latoń) i Janowi Urbasowi (op. B. Niedzielska, S. Kiwus).

II miejsce zdobyła drużyna z SP 13: Magdalena Kulbaka i Dominika Perkowska (op. Irena Procek i Justyna Wydra).

III miejsce zajął zespół z SP 1 z oddziałami integracyjnymi: Bartłomiej Węglarz i Marek Kopciuch (op. Sylwia Surma i Sabina Chodenko).


Celem konkursu była realizacja elementów polityki środowiskowej w ramach wdrażania norm ISO 14001, w tym: propagowanie treści ekologicznych, zainteresowanie środowiskiem przyrodniczym miasta Raciborza uczniów uzdolnionych matematycznie, uświadamianie o zagrożeniach środowiska przyrodniczego, występujących w miejscu zamieszkania.W czasie przerwy, gdy komisja sprawdzała prace, uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną na temat „Osobliwości przyrodniczych Raciborza” przygotowaną i przedstawioną przez uczennice Gimnazjum nr 3: Agnieszkę Pyrcek i Karolinę Olszowską.

- reklama -
- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here