Policja: Wypadkom ulega wielu rowerzystów

0

1 czerwca raciborscy policjanci ruszają z akcją "Rowerem bezpiecznie do celu".

– Akcja ma propagować wśród samorządów lokalnych ideę budowy miasteczek ruchu drogowego w celu lepszego przygotowania dzieci do egzaminów na kartę rowerową – tłumaczy Mirosław Wolszczak z raciborskiej policji.

- reklama -

Jak pokazują statystyki, mówi Wolszczak, każdego roku około 6 tysięcy rowerzystów ulega wypadkom drogowym, większość z nich odnosi bardzo poważne obrażenia ciała, a 500 z nich ginie. – Wiele wypadków spowodowanych jest niestosowaniem przez rowerzystów obowiązującego wyposażenia rowerów oraz elementów odblaskowych – tłumaczy Joanna Rudnicka z raciborskiej policji. – W grupie poszkodowanych są osoby w różnym wieku, także dzieci, które po ukończeniu 10 roku życia i uzyskaniu karty rowerowej mogą samodzielnie poruszać się po drogach – dodaje policja.

 

Akcja będzie prowadzona od 1 czerwca do 31 sierpnia. – Chcemy zwiększyć poziom bezpieczeństwa na drogach, zdyscyplinować rowerzystów, zwrócić większą uwagę na wykroczenia w relacji rowerzysta-kierujący oraz uświadomić zagrożenia jakie sama sobie i innym stwarza ta grupa uczestników ruchu drogowego – podaje Wolszczak.

 

Policja w całym kraju prowadzić będzie edukacyjno-prewencyjne akcje wspierające projekt MSWiA "Rowerem bezpiecznie do celu".

 

/SaM/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here