Koncert charytatywny na rzecz Tomka Opioła

0

W sobotę, 31 maja, w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie odbędzie się koncert na rzecz chorego Tomka. Początek imprezy o godzinie 16.00.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie serdecznie zaprasza na Koncert Charytatywny na rzecz Tomka Opioła.

- reklama -

 

 

Tomek walczy z chorobą od wiosny 2007 roku, wtedy zdiagnozowano u niego raka kości. Od tej pory poddawany jest intensywnemu leczeniu w dwóch szpitalach – w Katowicach i w Warszawie. Jesienią 2007 roku konieczna była amputacja lewej nogi. Tomek ma zaledwie 17 lat, nigdy nie pogodził się ze swoją chorobą. Po ukończeniu Gimnazjum w Pszowie postanowił kontynuować edukację w tym samym mieście w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Obecnie jest uczniem I klasy liceum profilowanego o profilu zarządzanie informacją. Komputery to jedna z dziedzin, którą interesuje się Tomek. Jednak jego prawdziwą pasją jest motoryzacja. Udana próba przeróbki własnego motoru sprawiła, że na poważnie zaczął interesować się tuningem.

 

W walce z chorobą wspiera go jego rodzina, a także koledzy, z którymi dzieli inną swoją pasję – wędkarstwo. Niestety niewiele ma okazji do wypadów nad wodę, gdyż skutki leczenia chemią osłabiły jego organizm.

 

Tomek zmęczony jest już chorobą, marzy o tym, aby normalnie żyć, bez strachu o wyniki kolejnych badań. Chce chodzić do szkoły, spotykać się z rówieśnikami, odzyskać swoją młodość. Przed nim jednak jeszcze długa i kosztowna rehabilitacja.

 

Podczas imprezy wystąpią:
– młodzież z Pszowa i Raciborza,
– grupy taneczne "Tornado", "Szansa", "Oblicze",
– zespół wokalny "Miraż",
– pokaz Kung Fu – grupa "Ronin Team".

 

Jako gwiazda wieczoru zagra grupa rockowa GOOD DAY z Raciborza.

 

Koncert poprowadzą Jan Mela – polski polarnik, najmłodszy w historii zdobywca bieguna północnego i bieguna południowego, Marzena Korzonek – zwyciężczyni Debiutów Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 2003 roku oraz Mariusz Weidner – dziennikarz.

 

zobacz wideo

 

Podczas koncertu przeprowadzona zostanie aukcja, m.in. obrazów artystów ziemi raciborsko – wodzisławskiej, z której dochód przekazany zostanie na dalsze leczenie Tomka.

 

Współorganizatorami koncertu są Młodzieżowy Dom Kultury w Raciborzu, Miejski Ośrodek Kultury w Pszowie, Stowarzyszenie na Rzecz Integracji "Podaj rękę", Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu, Grupa Rosynant oraz Forum Kobiet Powiatu Raciborskiego.

 

Do nabycia są cegiełki o nominale 5 i 10 zł, z których dochód przeznaczony zostanie na dalsze leczenie Tomka. Cegiełki dostępne są u organizatorów oraz współorganizatorów.

 

/k/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here