Raciborzanie z „La Locura” nagrodzeni

Premierowa praca Grupy Performatywnej CIAŁO.RUCH.MIASTO z Raciborza została wyróżniona na X Festiwalu Sztuki Teatralnej.

Premiera pracy scenicznej pt. „La Locura” odbyła się w Rybniku w ramach konkursu X Festiwalu Sztuki Teatralnej. Premierowe przedstawienie otrzymało jedną z trzech nagród przyznanych na tym ogólnopolskim przeglądzie. Jury w składzie: Katarzyna Pawłowska, Henryk Dąbrowski i Marcin Jarnuszkiewicz przyznało zespołowi wyróżnienie.

- reklama -

 

 

„La Locura” jest połączeniem spektaklu teatralnego z performansem i tańcem butoh. Wywodzące się z Japonii butoh to forma współczesnego tańca, która nie opiera się na żadnej tradycyjnej technice, a jest swego rodzaju medytacją w ruchu i polega na przyjęciu przez tancerza szczególnej psychofizycznej postawy, która oznacza jedność ciała i umysłu. Kameralna prapremiera „La Locury” odbyła się 15 maja w przestrzeni sztuki „Świątynia” w Raciborzu.

 

CIAŁO.RUCH.MIASTO tworzą Piotr Dominiak, Mateusz Iwulski, Klaudyna Malinowska i Joanna Mużelak. Grupa powstała przy Raciborskim Stowarzyszeniu Kulturalnym ASK w lutym tego roku po tym, jak jej założyciele w drugiej połowie 2007 roku prowadzili i uczestniczyli w projekcie Stowarzyszenia pt. "Ciało.Ruch.Miasto – rewitalizacja przestrzeni poprzez ruch". Performerzy CRM wywodzą się z kierowanego przez Grażynę Tabor Teatru Tetraedr, w którym występują niezmiennie od lat.

 

/s/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here