Ziemia raciborska bez tajemnic

Coroczny Powiatowy Konkurs Wiedzy o Ziemi Raciborskiej bezapelacyjnie wygrał zespół uczniów z Gimnazjum nr 5 w Raciborzu.

/Na zdjęciu: laureaci z "Piątki" z nauczycielką histori/i/

 

- reklama -

Drugie miejsce zajęli gimnazjaliści z Nędzy, a trzecie – z Pietrowic Wielkich. Na finał zawodów i wyróżnienie zasłużyła drużyna z Gimnazjum Nr 3 w Raciborzu.

 

 

Zawody odbyły się 2 czerwca w MDK Racibórz. 10 szkolnych zespołów najpierw rozwiązało test z wiedzy ogólnej o Raciborszczyźnie, a następnie finaliści przedstawili prezentacje na wylosowane tematy i rozmawiali z jury o sprawach ważnych dla historii i współczesności regionu. Dyskutowano m. in. o tym, czego brakuje naszym szkołom, jak i po co społeczność lokalna powinna dbać o przyrodę, czy lepiej finansować restaurację raciborskich zabytków, czy budowę Aquaparku – zdradza organizator imprezy – Herbert Dengel, doradca metodyczny. Wypowiedzi młodych mieszkańców ziemi raciborskiej oceniała komisja konkursowa: dr Jan Duda, Piotr Sput, Halina Misiak i Herbert Dengel.

A oto lista laureatów:
1 miejsce: G 5 Racibórz (Agnieszka Kiełt, Wojciech Kaczmarczyk, Patrycja Cieślik) – op. Izabela Zdanowicz;
2 miejsce: G Nędza (Alicja Barć, Magdalena Centner, Aneta Niedośpiał) – op. Ireneusz Fiet i Radosław Niklewicz);
3 miejsce: G Pietrowice Wielkie (Andrea Wilczek, Dietmar Kuroczik, Szymon Strzeduła) – op. Lucyna Szalewska;

Wyróżnienie: G 3 Racibórz (Karolina Olszowska, Wiktoria Klimanek, Agnieszka Dubrownik) – op. Iwona Dziki, Sylwia Labocha, Małgorzata Rymanowicz.

Imprezie patronował i bony książkowe ufundował starosta raciborski Adam Hajduk.

/oprac. BSp/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here