Międzyszkolny konkurs krasomówczy

0

Zachęcenie do poznawania legend własnego regionu było celem konkursu krasomówczego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 15.
W konkursie, zorganizowanym dla uczniów szkół podstawowych z okazji 900-lecia Raciborza, zwyciężyła Kamila Smyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Raciborzu, tuż przed koleżanką z jej szkoły Julią Wiśniewską. Obie laureatki, przygotowane przez Ewę Wawoczny, wykazały się umiejętnością pięknego, sugestywnego i płynnego mówienia oraz jasnego i logicznego formułowania myśli. Komisja konkursowa, której przewodniczył animator kultury Marek Rapnicki, trzecie miejsce przyznała Monice Grzesik z SP8.

Konkurs nawiązywał tematycznie do obchodów 900-lecia Raciborza i wymagał od uczniów przygotowania prezentacji legendy raciborskiej. Dopełnienie prezentacji słownej stanowił strój i rekwizyt.

Do szczególnych walorów imprezy należały zabawy przygotowane przez organizatorkę konkursu Joannę Chrzanowską – Rybeczkę. Uczestnicy wcielali się w prezenterów, łamali sobie głowy nad przygotowaniem reklamy.

Zwycięzcy zrealizują bony ufundowane przez Urząd Miasta Racibórz.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here