Młodość wolna od papierosa

0

W Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu odbyła się akcja pod hasłem „Młodość wolna od papierosa”

„Młodość wolna od papierosa”
to akcja profilaktyczna zorganizowana w Zespole Szkół Budowlanych w Raciborzu z okazji Światowego Dnia bez Tytoniu, obchodzonego 31 maja.

- reklama -

Impreza odbyła się w dniach od 2 do 11 czerwca. Akcja została zorganizowana we współpracy ze Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Raciborzu.

Celem przedsięwzięcia było uświadomienie młodym ludziom szkodliwego wpływu dymu tytoniowego na organizm osoby palącej oraz na biernych palaczy. W trakcie imprezy na terenie szkoły prowadzone były zajęcia z zakresu profilaktyki antynikotynowej oraz funkcjonował szkolny punkt informacyjny ” Rzuć palenie razem z nami”, gdzie młodzież mogła otrzymać broszury i ulotki dot. nikotynizmu.

Poza tym 5 czerwca odbył się szkolny konkurs plastyczny pod hasłem „Młodość wolna od papierosa”. Pierwsze miejsce w konkursie zajęli uczniowie klasy pierwszej technikum: Lorek Iweta, Juraszek Sabina, Rusnarczyk Elżbieta, Fichna Adrianna oraz Zwolińska Aneta, II miejsce zajęli chłopcy z klasy pierwszej ZSZ: Mura Mateusz, Żmuda Jacek, Kaizer Michał i Roman Mróz, III miejsce to: Wolańska Kamila i Górniak Monika ( kl. I technikum ), natomiast czwarte miejsce zajęła Adamska Dorota, uczennica z klasy pierwszej technikum.

Prace uczniów będzie można oglądać w okresie wakacji w Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Raciborzu.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się wśród młodzieży „smokolizer”, przyrząd do mierzenia poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Akcję koordynowała Katarzyna Betnerowicz, pedagog szkolny z ZSB.


- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here