Uczniowie CKZiU nr 1 w Raciborzu najlepsi w Ostrawie [ZDJĘCIA]

0
Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek z CKZiU nr 1
Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek z CKZiU nr 1

Uczniowie Budowlanki wygrali Międzynarodowy Turniej Budowlany Północnego regionu Czech i wystąpią w finale w Pradze.

9 i 10 marca w Ostrawie odbyła się XXII edycja SUSO (Soutěžní přehlídky stavebních řemesel) – Międzynarodowego Turnieju Budowlanego Północnego regionu Czech. Do rywalizacji stanęło dziesięć drużyn z Republiki Czeskiej i jedna z Raciborza. Dwuosobowa drużyna CKZiU nr 1 w Raciborzu – Kacper Gaczyński i Mateusz Jędrosek – zwyciężyła w ogólnej klasyfikacji zawodów i będzie reprezentować region w finale, który będzie miał miejsce we wrześniu w Pradze.

- reklama -

Zawodnicy mieli do wykonania cztery zadania: w systemie Cemix polegające na rozwiązaniu teoretycznego testu i wykonaniu wyprawy tynkarskiej cienkowarstwowej, w systemie Porotherm Profi polegającej na murowaniu narożnika ściany z pustaków Porotherm na zaprawie klejowej, wykonanie komina Schiedel, wykonanie bardzo wymagającego narożnika ściany ze ściętym ramieniem oraz częścią półokrągłego filara wbudowanego w ścianę z bloczków YTONG na zaprawie klejowej.

Jury SUSO 2018 podkreśliło bardzo wysoki poziom przygotowania wszystkich drużyn. Szczególne wyróżnienie skierowano do uczniów z Polski za ich wszechstronne przygotowanie. W ubiegłym roku drużyna Budowlanki (Kamil Satarowski i Paweł Wierzbicki) wygrała XXI edycję turnieju w Ostrawie oraz finał w Pradze.

Opiekunowie drużyny: Andrzej Kuc i Piotr Parys ponownie stwierdzili: „Nie zawsze musimy wygrywać – fajnie, że wystarczająco często…”

fot. CKZiU nr 1
oprac. /kp/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here