Platforma widokowa w Arboretum ma stanąć jeszcze tego lata

Platforma widokowa w Arboretum ma stanąć jeszcze tego lata
Platforma widokowa w Arboretum ma stanąć jeszcze tego lata

Jest szansa, że jeszcze w tym roku zaczarowany ogród w Arboretum Bramy Morawskiej wzbogaci się o platformę widokową pozwalającą w wygodniejszy sposób podziwiać walory przyrodnicze lasu w Oborze. Ma to być konstrukcja stalowa, z podłogą z drewnianych bali ze wstawką z hartowanego szkła.

- reklama -

Dyrekcja Arboretum właśnie ogłosiła przetarg w tej sprawie. Przedmiot zamówienia obejmuje następujące elementy:

1) wykonanie wycinki drzew – należy wyciąć drzewa, które znajdują się w strefie kolidującej z platformą widokową.

2) roboty ziemne – należy wykonać niezbędne prace ziemne związane z ukształtowaniem terenu oraz wykopy pod fundamenty

3) wykonanie fundamentów żelbetowych – należy wykonać prace związane z posadowieniem fundamentów pod konstrukcję platformy widokowej

4) budowa platformy widokowej – obiekt o charakterze rekreacyjnym, mający na celu utworzenie w Arboretum atrakcji turystycznej dedykowany dla lokalnej ludności i osób odwiedzających Arboretum.

Konstrukcja platformy widokowej jest stalowa na fundamencie żelbetowym. Podłogę stanowią drewniane bale. Wszystkie elementy stalowe będą ocynkowane. Nie projektuje się malowania konstrukcji stalowych. Elementy drewniane powinny być zaimpregnowane. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas użytkowania obiektu w obrysie zewnętrznym konstrukcji zaprojektowano balustradę stalową wraz z wstawkami z szyby hartowanej. W celu zwiększenia atrakcyjności, zaprojektowano wstawkę ze szkła hartowanego w podłodze tarasu.

5) zagospodarowanie terenu przed platformą widokową – utwardzenie nawierzchni z kostki betonowej , przeznaczonej do ruchu pieszego

Kryteria, które będą brane pod uwagę przy rozpatrywaniu ofert i ich znaczenie:
Cena (60,00%)
Okres gwarancji (20,00%)
Termin wykonania (20,00%)

Firmy zainteresowane otrzymaniem zlecenia mogą składać swe oferty do 26 marca. Ostateczny termin jaki będzie miał wykonawca wyłoniony w postępowaniu na ukończenie prac to 31 sierpnia 2018 roku.

/ps/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here