Obchody 900-lecia Raciborza już w ten weekend

0

Piotr Rubik, Patrycja Markowska, The Jet Set i Hop Kids oraz Hugo i przyjaciele to wykonawcy, którzy uświetnią 14 i 15 czerwca obchody 900-lecia Raciborza.

Urodziny naszego miasta rozpocznie już w piątek, 13 czerwca V Spotkanie Genealogów w placówce Archiwum Państwowego w Raciborzu oraz posiedzenie Rady Miasta z udziałem przedstawicieli miast partnerskich, które odbędzie się w Muzeum. Około godziny 19.00 po uroczystej sesji zaplanowano odsłonięcie "Fontanny Narodów" przy ul. Długiej.

- reklama -

 

14 czerwca w sobotę dla wszystkich smakoszy z okazji 900-lecia Raciborza odbędzie się III Festiwal Kuchni Śląskiej "Śląskie Smaki" – organizowany przez Powiat Raciborski. Na Placu Długosza od godz. 10.00 będzie można tu podziwiać kulinarne zmagania konkursowe profesjonalistów i amatorów, występy kabaretowe oraz występ Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk". To wszystko odbywać się będzie na Placu Długosza.

 

Na tym nie koniec, po raz kolejny Racibórz będzie miejscem Światowego Zjazdu Raciborzan z całego świata, który zaplanowano 14 czerwca o godz. 10.30 w Domu Kultury "Strzecha" ul. Londzina 38.

 

Nie zabraknie również popularnego spływu Odrą na byle czym, czyli imprezy "Pływadło 2008- Odra rzeką integracji europejskiej", która rozpocznie się o godz.12.00- Bulwary nad Odrą.

 

Gratką dla filatelistów będzie zapewne wprowadzenie do obiegu znaczka pocztowego wydanego z okazji jubileuszu miasta.

 

Od godziny 18.00 na stadionie OSiR przy ul. Zamkowej 4 rozpocznie się program artystyczny. Na początek dzieci przywita Hugo z przyjaciółmi. Zaraz po nim wystąpi zespół Hop Kids. Około godz. 19.30 na scenie pojawi się zespół THE JET SET, a sobotnie uroczystości zakończy koncert Patrycji Markowskiej, który zaplanowano na godz. 21.00.

 

15 czerwca (niedziela) o godz. 14.30 odbędzie się inscenizacja przejazdu króla Jana III Sobieskiego przez Racibórz. Tu zobaczymy znanych artystów i aktorów. W rolę króla wcieli się znany m.in. z serialu "Plebania" Marek Frąckowiak. Marysieńkę odegra była Miss Polski Ewa Wachowicz. W roli narratora wystąpi aktor Roch Siemianowski.

 

Specjalnie na ten punkt programu Miasto postarało się o profesjonalny klub jeździecki z Zakrzowa specjalizujący się w ujeżdżeniu. Impreza rozpocznie się o godz. 14.30 przy kościele pw. Matki Bożej ul. Jana Pawła II 6. Inscenizacja zakończy się pokazem historycznym na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Zamkowej 4. Tam od godz. 17.30 zaplanowano występy raciborskich zespołów a o 20.30 koncert najsłynniejszych oratoriów z udziałem solistów, chóru oraz orkiestry pod batutą Piotra Rubika. Obchody 900-lecia miasta zakończy pokaz sztucznych ogni.

 

Patronat medialny nad obchodami sprawuje między innymi Dziennik raciborz.com.pl. oraz Gazeta Informator Raciborski.

 

Zobacz również: Program obchodów jubileuszu 900-lecia Raciborza. Utrudnienia w komunikacji

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here