Zaklęci w filmie – magiczny spektakl w Parku Roth [ZDJĘCIA]

Muzyka filmowa, taniec i światła odbijające się w tafli wody – spektakularne widowisko w wykonaniu kilkudziesięciu wykonawców z Polski i Czech na zakończenie lata.

W ostatnią sobotę sierpnia, na specjalnie skonstruowanej scenie na stawie w Parku im. Miasta Roth mogliśmy podziwiać spektakularne widowisko taneczno-muzyczne. Kilkudziesięciu tancerzy pod wodzą Manueli Krzykały, kilkunastu muzyków pod batutą, autorska choreografia i muzyka filmowa, przepiękna gra świateł, wielobarwne kostiumy i scena nad lustrem wody – wszystko to uczyniło park magicznym miejscem, przestrzenią z niesamowitym klimatem, które wypełniło widowisko taneczno-muzyczne.

- reklama -

O tym jak wielkie było to przedsięwzięcie świadczy długa listę podziękowań jaką przedstawiły zebranym Joanna Maksym-Benczew oraz Anna Kokolus – dyrektorzy Raciborskiego Centrum Kultury. „Kolory życia/Barvy života – Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu” – to polsko-czeski projekt Raciborskiego Centrum Kultury realizowany w partnerstwie z Teatrem Śląskim w Opawie. Projekt współtworzyli od strony tanecznej: Anna Lidmilová, Magdalena Mosek i Michaela Dalerova; od strony organizacyjnej Anna Kokolus – jako głowny koordynator, Magdalena Sommer, Alicja Ploch-Burda. Podczas widowiska obok Adama Jarzmika zagrali wybitni muzycy z całej Polski: Paulina Świerczek (altówka), Marta Linek (skrzypce), Wiktoria Linek (skrzypce), Joanna Skowyra (wokal), Michał Zwierniak (gitary), Piotr Budniak (perkusja), Michał Król (saksofony), Marcin Elszkowski (trąbka), Szymon Klekowicki (puzon), Dominik Kilijan (kontrabas), Marek Kuder (piano).

– Trudno właściwie opisać słowami to jak piękny, oryginalny i ambitny pod względem artystycznym wieczór spotkał nas dzisiaj w Parku im. Miasta Roth z okazji finału projektu KOLORY ŻYCIA/BARVY ŽIVOTA: Zaklęci w filmie/Zakletí ve filmu.
Scena na wodzie, muzyka (pokaźnej floty zjednoczonych sił) grana na żywo, no i choreografia oparta na kolorach życia… i tybetańskich flag modlitewnych! Emocje, żywioły, wzruszenie… po prostu kawał dobrej sztuki! – opisuje wrażenia Dawid Wacławczyk, zastępca prezydenta Raciborza, który tym razem osobiście nie wystąpił na scenie ale nie omieszkał w mediach społecznościowych złożyć podziękowanie realizatorom. – Głównymi partnerami projektu są Raciborskie Centrum Kultury i Slezské divadlo Opava, a w gronie wielu, naprawdę wielu twórców dzisiejszego dzieła / wieczoru na odrębne wyróżnienie zasługują: Anna Kokolus – koordynatorka projektu, Manuela Krzykała i Magdalena Mosek – choreografia i mozolny codzienny instruktaż tancerek (z polskiej strony – Zespół Taneczny SKAZA, z czeskiej zespół Dance for Life), oraz Adam Jarzmik – maestro, który skomponował muzykę i de facto stworzył jednorazową orkiestrę składającą się z wielu muzyków, wywodzących się z kilku różnych zespołów!
Całemu zespołowi RCK pod dyrekcją Joanna Maksym-Benczew, partnerom z Czech, tancerkom, firmom, które musiały wyjść spoza schemat, a także wolontariuszom – składam podziękowania i zapewnienie, że BYŁO WARTO! – napisał Wacławczyk.

Ireneusz Burek

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj