Zespół Pałacowo-Parkowy w Baranowicach ma być perełką na mapie regionu

palac baranowice
Pałac i park w Baranowicach zmienią się nie do poznania

W pałacu znajdzie się miejsce m.in. na wystawy, imprezy kulturalne i spotkania biznesowe, a okalający go park ma stać się miejscem spacerów i wydarzeń plenerowych.

Po renowacji Zespół Pałacowo-Parkowy w Baranowicach stanie się prawdziwą perełką na mapie regionu. Wielkie zmiany przechodzi nie tylko sam budynek pałacu, ale również ogromny teren wokół niego, który zostanie przekształcony w przyjazną i atrakcyjną przestrzeń, idealnie nadającą się do spacerów i relaksu.

- reklama -

Obecnie w Pałacu w Baranowicach trwają roboty wykończeniowe oraz konserwatorskie, a także malowanie elewacji oraz montaż instalacji wewnętrznych. Do wykonania pozostały jeszcze parkiety, a także montaż stolarki drzwiowej, oświetlenia, schodów wewnętrznych i balustrad oraz biały montaż i pozostałe roboty wykończeniowe.

Rozstrzygnięto już przetarg na rewitalizację przypałacowego parku. Obecnie park o powierzchni ponad 8 ha porastają kilkudziesięcioletnie drzewa nadające temu miejscu wyjątkowy charakter. Ścieżki parkowe w dużej mierze porosła jednak zieleń, która w ramach prac zostanie uporządkowana, a w jej miejscu powstaną nowe, oświetlone alejki urozmaicone mostkami.

przycisk-plusy

- reklama -

KOMENTARZE

Proszę wpisać swój komentarz!
zapoznałem się z regulaminem
Proszę podać swoje imię tutaj