Jak na obóz, to do Pleśnej!

0

Już 21 czerwca pierwsza grupa dzieci i młodzieży (ponad sto osób) uda się na trzytygodniowy wypoczynek do Pleśnej (woj. zachodniopomorskie).

Ponad setka młodych ludzi z całego Śląska, a także Kielc, Krakowa, Wadowic, Opola i Olkusza wypoczywać będzie w obozowej bazie Hufca ZHP Ziemi Raciborskiej.

- reklama -

Baza obozowa hufca jest położona w bardzo urokliwym miejscu. Leśna polana w pasie ochrony wybrzeża, znajduje się 100 metrów od morza. Niedaleko jest stąd do innych wypoczynkowych miejscowości: Ustronia Morskiego, Kołobrzegu, Sarbinowa, Gąsek czy Mielna. Jest to doskonałe miejsce do gier i harcerskich zabaw. Bez wahania, bazę można ochrzcić mianem "oazy spokoju".

 

Baza obozowa, która istnieje od 33 lat jest stale modernizowana. Z roku na rok inwestuje się w polepszanie warunków bytowych dla dzieci i młodzieży. Rokrocznie na trzech turnusach miejsce to gościło od 350 do 600 osób. W tym roku na obozie będzie przebywać ponad 300 dzieci.

Z Pleśną wiążą się zawsze niesamowite wspomnienia. Baza była i nadal jest perłą Hufca Ziemi Raciborskiej. Przez ośrodek przewinęły się rzesze instruktorów, harcerzy i harcerek, a obecnie także osób niezrzeszonych.

 

W trakcie trwania turnusów stosuje się wiele form harcerskiej aktywności (gry na orientację, podchody, biegi patrolowe, Neptunalia, śluby obozowe i wiele innych). Są one bardzo atrakcyjne i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Istotne są również wycieczki po okolicznych miejscowościach nadmorskich oraz zwiedzanie ważniejszych miejsc. W programie istnieje również możliwość rejsu po Bałtyku statkiem z portu w Kołobrzegu.

 

Organizatorom obozu bardzo zależy na tym, by w sposób atrakcyjny i niecodzienny zapewnić dzieciom czas wolny. Wypoczynek sprzyja dobrej zabawie, nawiązywaniu nowych znajomości i przyjaźni, które nierzadko trwają wiele lat. W pamięci każdego dziecka z pewnością pozostaną melodie harcerskich piosenek, widok zachodzącego słońca, blask ogniska czy nierozerwalny uścisk bratnich dłoni. To wszystko tworzy harcerską przygodę, którą uczestnicy będą mogli przeżywać każdego dnia przez 21 dni trwania obozu.

 

– "Jeszcze kiedyś tu wrócimy, nie za rok, no to za dwa" – mówią słowa harcerskiej piosenki. Każdy, kto był w Pleśnej zawsze tam wraca, do tych wspomnień, obrazów pozostałych w pamięci, szumu morza i zapachu drzew. Od 11 lat jeżdżę do Pleśnej i nierozerwalnie czuję się z nią związany. Z początku jako uczestnik, teraz jako organizator – mówi Komendant phm. Marek Majewski.

Więcej informacji na temat obozowej bazy można znaleźć pod adresem www.kuzniaraciborska.zhp.pl

/oprac. BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here