
21 i 22 czerwca w Bieńkowicach odbędą się imprezy z okazji jego 750-lecia.
21 czerwca – niedziela:
16.00 – rozpoczęcie festynu
17.30 – ZOZOL – maskotka dla dzieci
19.00 – zabawa taneczna, przygrywa zespół RELAX
Dodatkowe atrakcje: galeria zdjęć Bieńkowice kiedyś i dziś, transmisje meczów EURO 2008 na telebimie, loteria fantowa, dmuchane zjeżdżalnie, zamki, mini bungie, bufet.
22 czerwca – niedziela:
10.15 – zbiórka przed remizą OSP
10.30 – uroczysta Msza święta
13.30 – zbiórka przed remizą OSP
14.00 – wymarsz korowodu na boisko sportowe
14.30 – odczyt historii Bieńkowic (cz. I)
15.00 – III Powiatowe Zawody Sikawek Konnych o Puchar Starosty Raciborskiego
16.30 – występ kabaretu Wesoły Masorz
18.00 – Kubuś Puchatek i Przyjaciele – występ dla dzieci
19.30 – odczyt historii Bieńkowic (cz. II)
20.00 – zabawa taneczna, przygrywa zespół BOSS.
Dodatkowe atrakcje: galeria zdjęć Bieńkowice kiedyś i dziś, transmisje meczów EURO 2008 na telebimie, loteria fantowa, dmuchane zjeżdżalnie, zamki, mini bungie, bufet.





![O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach [ZDJĘCIA] O Tajlandii, Kambodży i Wietnamie w bibliotece w Markowicach](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/Azja-Joanna-Lyko-Dominik.jpg)
![Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim [ZDJĘCIA] Ferie pełne wyobraźni. Warsztaty z Ciocią od Klocków na Zamku Piastowskim](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/zamek-piastowski-ferie-zimowe-cioca-od-klockow.jpg)






![Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury [ZDJĘCIA] Zima pełna pasji. Taneczne i kreatywne ferie w Raciborskim Centrum Kultury](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/ferie-rck-taniec.jpg)
![Komiksowe ferie w raciborskiej bibliotece. Pierwszy tydzień pełen przygód [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/biblioteka-ferie-zimowe.jpg)
![Mali Odkrywcy Sztuki pożegnali karnawał kolorowym balem [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2026/02/mali-odkrywcy.jpg)



![Hałas, śmieci i zniszczenia. List do Redakcji oraz komentarz właścicielki „Końca Świata” – AKTUALIZACJA [ZDJĘCIA]](https://raciborz.com.pl/wp-content/uploads/2025/12/przystanek-kulturalny-koniec-swiata-2-1.jpg)






