Konkurs Biblioteczny rozstrzygnięty

0

16 czerwca Gminna Biblioteka Publiczna w Rudniku zorganizowała dla dzieci i młodzieży konkurs pod tytułem „Z książką po wiedzę”.

Konkurs odbył się w GCI w Rudniku. W turnieju uczestniczyły cztery szkoły: ZSP Brzeźnica, ZSO Grzegorzowice, ZSO Rudnik oraz SP Szonowice. Rozegrano pięć konkurencji.

- reklama -

 

 

– Klasy I — III
Międzyszkolny konkurs literacki „Czy znasz baśnie Charlesa Perautta”. Uczestnicy konkursu byli zobowiązani do zapoznania się z treścią następujących baśni : „Czerwony Kapturek” „Kopciuszek”, „Śpiąca Królewna”, „Kot w butach”, „Paluszek”, „Wróżki”, „Knyps z czubkiem”, „Ośla skórka”.
I miejsce zajął ZSO Rudnik, II miejsce Szkoła Szonowice, na trzeciej lokacie uplasował się ZSO Grzegorzowice.

 

 

 

– Klasa IV
Uczniów z klas IV poproszono o wykonanie projektu okładki do jednej z baśni Charlesa Perraulta. Był to konkurs plastyczny rozstrzygany indywidualnie. Każda szkoła dostarczyła 3 prace. Prace wykonano techniką dowolną, w formacie A3, podpisane: tytuł utworu, imię i nazwisko autora pracy oraz nazwa szkoły.
Zwyciężyła Klaudia Wochnik z Brzeźnicy, drugi był Gabriel Opioła z Rudnika, a trzecie miejsce zajęli: Dominik Szatanek z Grzegorzowic oraz Anna Antczak z Brzeźnicy.

 

 

– Klasa V
Uczniowie klas V wykonali przewodnik turystyczny po swojej miejscowości. Praca plastyczna wykonana w formie albumu, folderu itp. Każda szkoła opracowała jeden przewodnik. Komisja konkursowa, po burzliwej debacie, przyznała I miejsce szkołom z Brzeźnicy i Grzegorzowic, a III miejsce szkołom z Rudnika i Szonowic.

 

 

– Klasa VI
Był to pisemny konkurs indywidualny z wiedzy ogólnej pod nazwą „ Informacja-nauka-zabawa”.
Pierwsze miejsce zajęła Dominika Płaszewska z Rudnika, drugie Justyna Widenka z Brzeźnicy,  a trzecie Marta Kałuża z Rudnika.

 

W indywidualnym konkursie recytatorskim „Poezja Zbigniewa Herberta” najlepszą zawodniczką okazała się Natalia Lenard z Szonowic, drugie miejsce otrzymał Jakub Gołębiewski z Grzegorzowic, a na trzecim miejscu uplasowali się: Dajana Cycoń i Magdalena Jarosz z Rudnika.

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here