Krzanowice najlepsze w Polsce w siatkówce plażowej młodziczek

0

Magdalena Kuziak i Karolina Daniszewska, siatkarki UKS Krzanowice zdobyły tytuł mistrzyń Polski młodziczek w siatkówce plażowej.

- reklama -

W dniach od 25 do 27 czerwca odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej. W stawce dwudziestu najlepszych drużyn w Polsce województwo śląskie reprezentowały dwie pary z UKS Krzanowice. Prawo gry w turnieju finałowym młode siatkarki zapewniły sobie po zdobyciu tytułu mistrzyń i wicemistrzyń śląska.

 

Wyżej notowana krzanowicka para Magdalena Kuziak i Karolina Daniszewska nie dała szans rywalkom i pokonała kolejno drużyny: Stary Sącz III 2:0 (2,2), Chrzanów I 2:0 (10,9), SMS Łódź 2:0 (11,20). Po tych zwycięstwach dziewczęta awansowały do półfinału, w którym pokonały drużynę Białowieża I 2:0 (17,4). W finale stoczyły posjonujący pojedynek z drużyną Łask I. Po pierwszym secie przegranym do 19 kolejne dwa wygrały do 15 i 6 zdobywając złoty medal i tytuł mistrzyń Polski młodziczek w siatkówce plażowej.

 

Wicemistrzynie Śląska Barbara Otlik i Julia Siedlok po ambitnej walce zajęły ostatecznie miejsca V-VI. Niestety turniej rozpoczęły od porażki z drużyną z Łask I 0:2 (-11,-13), co zepchnęło je na drugą stronę "drabinki". Myśląc o medalu musiały wygrać wszystkie mecze. Kolejno pokonały Będzin I 2:0 (13,12), Będzin II 2:0 (10,12), Chrzanów II 2:1 (-10,9,10) i Łask II 2:1 (-18,20,8). Druga porażka w turnieju odniesiona w meczu z SMS Łódź 1:2 (-17,19,-10) wyeliminowała dziewczęta z walki o medale.

 

Końcowa klasyfikacja Mistrzostw Polski Młodziczek w siatkówce plażowej:
I miejsce – GS UKS Krzanowice I (Magdalena Kuziak, Karolina Danieszewska), II miejsce – Łask I, III miejsce – SMS Łódź, IV miejsce – Białowieża
Miejsca V – VI: GS UKS Krzanowice II (Barbara Otlik, Julia Siedlok) i Warszawa I,
Miejsca VII – VIII: Łask II i Stary Sącz I.
Miejsca od IX do XII: Warszawa II, Chrzanów II, Gdynia, Chrzanów I.
Miejsca od XIII do XVI: Starograd Gdański, Będzin II, Wałcz, Gorlice
Miejsca od XVII do XX: Stary Sącz III, Będzin I, Stary Sącz II, Białowieża II.

 

/kibic/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here