„Podaj rękę” niepełnosprawnym

0

Radiowy magazyn społeczny „Podaj Rękę” to program skierowany do niepełnosprawnych mieszkańców naszego regionu i do seniorów, czyli osób w tak zwanym „trzecim wieku”.

Emitowany jest w Radiu Vanessa oraz Internetowym Radiu „Mittendrin” od ponad dwóch lat. Powstał i tworzony jest głównie dzięki życzliwości i pomocy obu rozgłośni.

- reklama -

 

W zasadniczej części magazynu podejmowane są tematy ważne przede wszystkim dla osób niepełnosprawnych, informując m.in. słuchaczy o przysługujących im ulgach i uprawnieniach. Autorzy audycji starają się wpływać na przełamywanie barier mentalnych i przeciwdziałać dyskryminacji osób niepełnosprawnych. Docelowo chodzi o podniesienie standardu i komfortu życiowego tej grupy społeczeństwa.

 

Innym celem założeń programowych to  propagowanie zdrowego i aktywnego spędzania czasu wolnego, promocja zachowań prozdrowotnych oraz przełamywanie barier i stereotypów w postrzeganiu osób niepełnosprawnych, co powinno zaowocować szeroko rozumianą integracją z osobami niepełnosprawnymi we wszystkich dziedzinach życia.

 

Pozostała część programu poświęcona jest osobom w starszym wieku. Podejmowane są tematy szczególnie ważne dla seniorów, między innymi na temat zdrowia, właściwej profilaktyki i aktywności fizycznej. W audycjach autorzy programu starają się wypracować formy zapobiegania spychania na margines życia społecznego i dyskryminacji osób  w  starszym wieku. Magazyn społeczny „Podaj rękę” można określić jako swego rodzaju antidotum na pojawiającą się zbyt często samotność osób starszych.

 

Jedną z zasad, którą kierują się autorzy, to tworzenie programu wspólnie ze słuchaczami i to  ci ostatni podpowiadają, co chcieliby usłyszeć. Reakcja na sygnały słuchaczy jest szybka i to oni podpowiadają o czym chcieliby usłyszeć na antenie. Programy umila nastrojowa muzyka dobrana do gustów słuchaczy.

 

Program realizowany jest dzięki dotacji Urzędu Miasta Racibórz

 

Jerzy Wiśniewski, PODAJ RĘKĘ

 

/wgg/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here