Gdzie się wybrać w weekend w Raciborzu?

0

Przed nami kolejny koncertowy weekend w Raciborzu. Tym razem, w ramach cyklu letnich koncertów organizowanych przez Raciborskie Centrum Kultury, na raciborskim rynku zagrają Grupa Bez Nazwy (12 lipca) i zespół Good Day (13 lipca).

Grupa Bez Nazwy powstała w 1970 roku, w Świetlicy Cukrowni Racibórz. Opiekunem grupy jest Antoni Kucznierz. W skład GBZ wchodzą: Jan Szymków (trąbka), Jerzy Pistelok (sax-tenor, klarnet), Jan Ploch (gitara), Stefan Konopnicki ( gitara basowa), Tadeusz Widota (perkusja), Antoni Kucznierz (instrumenty klawiszowe). Grupa Bez Nazwy współpracuje z grupą wokalną "Tercet z Nazwą" oraz gościnnie z Marzeną Korzonek, która z zespołem grała w Niemczech. W ramach Kawiarenek Jazzowych, wspólnie z zespołem grali m.in. Zbigniew Namysłowski, Wojciech Karolak, Jan Ptaszyn Wróblewski, Jose Torres, Artur Dutkiewicz, Krzysztof Ścierański, Marek Napiórkowski, Henryk Miśkiewicz i wielu innych znakomitych artystów. Najbliższy koncert odbędzie się 12 lipca o godz. 19:30, na raciborskim rynku.

- reklama -

 

Zespół Good Day powstał w 2005 roku z inicjatywy Tomasza Orlińskiego (wokal) i Marcina Paurowskiego (gitara), którzy chcąc założyć własną kapelę szukali perkusisty i basisty. Tak do zespołu dołączył Marek Blokesz i Maciej Kwiatkowski. Pierwszy raz grupa zagrała koncert w Niemczech z okazji 5-lecia współpracy między powiatami raciborskim i Markicher Kreis. Następnie nastąpiła prawie dwuletnia przerwa w koncertowaniu. Good Day od 2007, po dopracowaniu materiału, gra regularne koncerty. Prezentowała się m.in. w Opolu, Rybniku, Katowicach, Gliwicach, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie. Ostatnio do grupy dołączył Grzegorz Gil(gitara basowa). W pełnym składzie zespół zagra na raciborskim rynku już 13 lipca o godz. 19:30.

 

Zobacz również: Wystawa pt. Polski plakat filmowy z dawnych lat

 

/ab/

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here