Kuźnianie bawili się w „Dębinie”

0

Odpust przy parafii św. Marii Magdaleny oraz rodzinny festyn w parku "Dębina", to wydarzenia, które wypełniły mieszkańcom Kuźni Raciborskiej czas w niedzielę, 20 lipca.

Odpust odbywa się co roku w okolicach 22 lipca, kiedy to przypada święto patronki kuźniańskiej parafii. Uroczysta suma została odprawiona o godzinie 11., natomiast przed samym kościołem oraz wzdłuż ulic Arki Bożka i Kościelnej, w licznie ustawionych namiotach handlowcy oferowali różnej maści artykuły. Były więc płyty z muzyką, filmami oraz cała gama zabawek; nie zabrakło także stoisk ze słodyczami. Wokół było słychać głośną muzykę oraz wesołe rozmowy, które od czasu do czasu zagłuszał huk odpalanych petard.

- reklama -

 

 

Natomiast po południu mieszkańcy udali się do parku "Dębina", gdzie Zarząd Starej Kuźni zorganizował rodzinny festyn. I tu również nie zabrakło atrakcji. Najmłodsi mogli skorzystać z małej karuzeli, dmuchanego zamku, czy skoków na batucie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki kucykiem. Na dorosłych z kolei czekał bogato zaopatrzony bufet.

 

 

 

Zgromadzonym w kuźniańskim parku przez cały czas przygrywał zespół "Intro", toteż nie brakowało amatorów tańca. – Impreza jest atrakcyjna, można spokojnie posiedzieć i porozmawiać ze znajomymi, a także trochę potańczyć – mówi Zdzisław, mieszkaniec Kuźni. – Jest nieźle, choć mogłoby być lepiej – stwierdziła z kolei inna uczestniczka festynu. – W Kuźni brakuje imprez z prawdziwego zdarzenia, z występem jakiegoś znanego zespołu – dodała.

 

 

 

Na tego rodzaju festyn mieszkańcy muszą jednak poczekać do końca wakacji. Na 30 i 31 sierpnia przewidziana jest impreza pod nazwą "Zakończenie Lata", która połączona będzie z XI już "Rodzinnym Rajdem Rowerowym Szlakiem Pożaru z 1992 roku". Szczegóły imprezy będą znane niebawem.

 

 

 

/BaK/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here