Nowy system parkowania przy ul. Batorego

0

Od 1 czerwca br. testowany jest nowy system bezpłatnego parkowania. Na razie objął miejsca parkingowe przy ul. Batorego, ale prezydent wiąże z nim większe plany.

– Okres próbny dla nowego systemu parkowania potrwa do końca roku. Wtedy będziemy mogli stwierdzić czy jest to dobry pomysł, czy nie. Jeśli się okaże, że ten system bezpłatnego parkowania jest skuteczny, to planujemy rozszerzyć go na ulicę Opawską, a w przyszłości może też na całe miasto. Na zachodzie ta forma postoju jest dość popularna i bardzo się sprawdza – mówi prezydent.

- reklama -

 

Nowy sposób parkowania opiera się na papierowych zegarach, po które zaraz po zaparkowaniu samochodu należy się zgłosić do Urzędu Miasta. Zegar odmierza czas 30 minut i po jego upływie należy opuścić parking. Nadużycia reguluje Straż Miejska, a tym, którzy nie stosują się do przepisu – grozi mandat.

 

-Te działania z naszej strony nie maja na celu ograniczenia możliwości zatrzymania samochodu, ale jedynie uporządkowania systemu parkowania – tłumaczy prezydent Mirosław Lenk.

/ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here