Ścieżka rowerowa po wałach

0

Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej na budowę ścieżki rowerowej po wałach przeciwpowodziowych od mostu przy ul. Gliwickiej do jazu przy Rafako oraz ciągu pieszo-jezdnego ul. Kościuszki i Łąkowej.

Ścieżka rowerowa po wałach przeciwpowodziowych od mostu przy ul. Gliwickiej do jazu przy Fabryce Kotłów Rafako w Raciborzu będzie składała się z dwóch odcinków. Pierwszy od mostu przy ul. Gliwickiej do mostu przy ulicy Rybnickiej oraz drugi od mostu przy ulicy Rybnickiej do jazu (śluzy) przy Rafako. Planowana ścieżka rowerowa będzie długości około 6400m i szeroka 2m. Jej nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej na podbudowie tłuczniowej.

- reklama -

 

Budowa ciągu pieszo-jezdnego ul. Kościuszki i ul. Łąkowej również obejmie dwa odcinki. Jeden – ul. Kościuszki od skrzyżowania z ul. Eichendorffa, ul. Łąkowa do  pl. Konstytucji i dalej do połączenia ze ścieżką przy ul. Opawskiej i drugi – ul. Łąkowa od skrzyżowania z ul. Kościuszki  do terenu parkingu przy Rafako. Odcinek będzie długości 2400m i szeroki 2m. Z kolei jej nawierzchnia zostanie wykonana z kostki betonowej bezfazowej na podbudowie tłuczniowej.

 

 

Środki na budowę zarówno ścieżki rowerowej, jak i ciągu pieszo-jezdnego pochodzą z Urzędu Miasta Racibórz. Wnioski będą przyjmowane 25 sierpnia o godzinie 11:30 w Urzędzie Miasta Racibórz przy ul. Stefana Batorego 6 – Referat Zamówień Publicznych, pok. 310.

 

Urząd Miasta Racibórz zamierza również wybudować odcinek ścieżki rowerowej wzdłuż Odry – od Raciborza przez Krzyżanowice w kierunku Bohumina. Są już prowadzone rozmowy zarówno z Krzyżanowicami, jak i Związkiem Gmin i Powiatów Okresu Karwina. Do kwietnia przyszłego roku – jak informuje Rafał Jasiński, naczelnik Wydziału Rozwoju i Współpracy Zagranicznej – zostanie przygotowana dokumentacja umozliwiająca złożenie wniosku do Programu Europejskiej Współpracy Transgranicznej. Miasta zaintersowane budową ścieżki wzdłuż Odry środki na ten cel chcą pozyskać z Euroregionu.  

 

 

Ścieżka, która póki co jest jeszcze w planach ma się łączyć z mającą powstać jeszcze w tym roku ścieżką nad Odrą – wzdłuż wału przeciwpowodziowego z dzielnicy Ostróg do parku zamkowego długości 3,5km, której dokumentacja jest już w całości gotowa – przyznaje Jasiński i ścieżką od mostu przy ul. Gliwickiej do jazu przy Rafako.  

 

Trasa łacznie będzie liczyć ponad 10km.

 

Zobacz również Raciborzanie walczą o ścieżki rowerowe, Raciborski Informator Miejski: Rowerem po Raciborzu, Spotkanie z projektantem sieci ścieżek rowerowych odwołane, L. Nowacka: Najpóźniej na wiosnę ruszamy ze ścieżkami, Most oświetlony i ze ścieżką rowerową?

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here