Pijany kierowca autobusu – zatrzymany

0

20 sierpnia o godzinie 5:30 raciborscy policjanci dokonali planowanej kontroli autobusu wycieczkowego, który z ulicy  Batorego w Raciborzu miał udać się na wycieczkę do Warszawy.

Autobus wyruszył z miejscowości Zabłocie, aby w miejscowości Jastrzębie Zdrój zabrać dwie osoby. Następne osoby miały dołączyć do wycieczki w Raciborzu (9), Kuźni Raciborskiej (15) i Świętochłowicach (12). Po kontroli pojazdu, który okazał się sprawny do wyruszenia w trasę, dokonano sprawdzenia stanu trzeźwości kierującego – 43-letniego mężczyznę, mieszkańca miejscowości Strumień.

- reklama -

 

Alkosensor wskazał zawartość alkoholu w wydychanym przez kierowcę powietrzu 0,8 promila. Policjanci zatrzymali kierowcy uprawnienia do prowadzenia pojazdu. Kierowcy zostanie przedstawiony zarzut z art. 178A par. 1 kodeksu karnego – zagrożenie karą grzywny, ograniczeniem wolności lub pozbawieniem jej do 2 lat.

 

Kierowca nieco zdziwiony był wynikiem wskazań alkosensoru. Stwierdził, że w dniu wczorajszym podczas sprzątania pojazdu do drogi, wypił przy tym 2 piwa ok. godz. 20:00.

 

Na miejsce zdarzenia sprowadzono innego kierowcę, który okazał się być całkowicie trzeźwym. Autobus należy do mieszkańca Katowic. Zaś firma organizująca wycieczkę znajduje się w Jastrzębiu Zdroju.

 

Również pod wpływem alkoholu okazał się być mężczyzna zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji z Kuźni Raciborskiej. Do zdarzenia doszło 19 sierpnia w Nędzy przy ul. Jana Pawła II. Sześćdziesięcioletni mężczyzna – mieszkaniec powiatu raciborskiego, kierujący samochodem Ford Escort miał 2,1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

oprac./ab/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here