Będą nowe oddziały w raciborskim szpitalu

0

Dzisiejsza wizyta Dyrektora Naczelnego Śląskiego Oddziału NFZ, pana Zygmunta Klosy, związana była z planowanym uruchomieniem nowych oddziałów w Szpitalu Rejonowym.

Dyrektor Z. Klosa przyjechał na zaproszenie Starostwa Powiatowego, które jest inwestorem tego zadania. Celem wizyty szefa śląskiego NFZ było zapoznanie się ze stanem faktycznym inwestycji w Szpitalu Rejonowym. Planuje się tam otwarcie nowych oddziałów: neurologii i geriatrii. Na piątym piętrze szpitala wykonano wszystkie prace budowlane, a oba oddziały zostały wyposażone w niezbędny sprzęt.

- reklama -

 

Od lewej stoją: poseł RP H. Siedlaczek, dyrektor szpitala R. Rudnik, dyrektor NFZ K-ce Z. Klosa, starosta A. Hajduk i dyrektor medyczny szpitala Z. Wierciński
  
Dyrektor Naczelny Śląskiego Oddziału NFZ Zygmunt Klosa

 

W ostatnim tygodniu szpital przyjął zrealizowaną inwestycję, są już wszystkie niezbędne dokumenty wymagane do zarejestrowania oddziałów. Został również złożony wniosek do Śląskiego Oddziału NFZ w Katowicach o rozpisanie konkursu i zabezpieczenie środków finansowych na uruchomienie obu oddziałów. Niedługo decyzja w tej sprawie zostanie podjęta przez Narodowy Fundusz Zdrowia w Katowicach.

 

/w/

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here