Park linowy w Oborze

Trasa pierwszego w Raciborzu parku linowego liczy ponad 230 m. Jej przejście trwa około jednej godziny.

Pomysł wybudowania parku pojawił się – jak mówi Dariusz Tkocz – właściciel parku – dwa lata temu. – Ponad dwa lata temu byłem z narzeczoną na Równicy. Stwierdziliśmy, że fajnie by było, gdyby taki park był w Raciborzu – wyjaśnia.

- reklama -

 

Trasa parku

 

Park został wybudowany głównie przez przyjaciela właściciela parku. – Park wybudowaliśmy we własnym zakresie dzięki umiejętnościom jakie posiadamy. W dużej mierze park wykonał mój przyjaciel. Razem staraliśmy się ten park doprowadzić do stanu obserwowanego przez nas w parkach znajdujących się w innych miejscowościach, na przykład w Ustroniu, Wiśle.

 

Trasa parku znajduje się na wysokości od 4,5 m do 12,5 m. Łączna długość zjazdów (tyrolki) ma ponad 100 m. Ilość przeszkód wynosi 17.

 

Wszystkie elementy parku są certyfikowane. – Certyfikat dają firmy, u której wypożyczyliśmy sprzęt, zakupiliśmy sprzęt asekuracyjny – wyjaśnia Tkocz.

 

Park – jak zapewnia właściciel – jest całkowicie bezpieczny. – Wszystkie elementy są codziennie sprawdzane – dodaje.

 

Każdy uczestnik przed wejściem do parku przechodzi instruktaż. – Jeżeli na poziomie instruktażu nie będzie posiadał umiejętności, które pozwoliłyby mu poruszać się po parku, to nie wejdzie. Wszystkie czynności, które trzeba wykonać na górze, są ćwiczone na dole. Pieniądze zostaną mu zwrócone.

 

Uczestnik wchodzi na własną odpowiedzialność. – My udzielamy instuktażu, wypożyczamy sprzęt asekuracyjny – wyjaśnia właściciel.

 

Park – jak przyznaje Tkocz – cieszy się dużym zaintersowaniem całych rodzin. – Przychodzą głównie rodzice z dziećmi. Jest to dla nas zaskoczeniem. Spodziewaliśmy się głównie młodzieży i osób dorosłych – tłumaczy.

 

– Najwięcej radości wywołują długie zjazdy. Dysponujemy tutaj dwoma długimi zjazdami. Pierwszy – ma 11 m, to jest tak na rozgrzewkę, drugi – 42, trzeci – 50. Jest co poczuć. Przy otwartych ustach można sią nałykać komarów – mówi z uśmiechem Tkocz.

 

Z parku mogą korzystać osoby dorosły ważące do 120 kilogramów oraz młodzież i dzieci mające ponad 150 cm wzrostu.

 

Park jest czynny od godz. 9.00 do 19.00. Od września do października przewidziana jest zmiana godzin otwarcia od 12.00 do 19.00.

 

Bilet wstępu – 15 zł/os.
Opiekun prawny/rodzic + osoba niepełnoletnia – 25 zł/2 os.*
Opiekun prawny/rodzic + 2 osoby niepełnoletnie – 35 zł/3 os.*
Osoba niepełnoletnia + instruktor – 25 zł/os.
Grupa zorganizowana po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – 663 286 275 – 12 zł/os.

 

 

Park mieści się 200 m od Restauracji Obora, 300 metrów od MINI Zoo, 400 metrów od Basenu OSIR

 

/KJ/         

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here