Radny chce widzieć wizjonera w prezydencie swojego miasta

25

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta radny Robert Myśliwy zapytał prezydenta Mirosław Lenka jaką ma wizję dla miasta Racibórz.

– Jakie zostały podjęte inwestycje, które miałyby kluczowe znaczenie dla miasta i nadały Raciborzowi nowego znaczenia. Jaka jest wizja prezydenta dla miasta Racibórz za 10, 30, a nawet 50 lat. W którym kierunku – zdaniem pana – ma się rozwijać Racibórz – pytał radny Robert Myśliwy. – Chylę czoła przed pańskim doświadczeniem. Uważam, że jest pan dobrym prezydentem, ale chciałbym dostrzec w panu wizjonera – dodał.

- reklama -

 

Radny Robert Myśliwy pyta prezydenta Mirosława Lenka o wizję miasta Racibórz

 

Odpowiadając na zadane pytanie prezydent Mirosław Lenk, mówił – Gmina Racibórz ma określony plan rozwoju. Moja wizja to nerka, rondo, składowisko odpadów, boiska, kryta pływalnia. Obecnie stan bezrobocia w Raciborzu wynosi cztery procent. Nie zgadzam się z tym, że Racibórz przechodzi zastój inwestycyjny. Nasze miasto to nie Wrocław czy Kraków.

 

Mirosław Lenk: Gmina Racibórz ma określony plan rozwoju przestrzennego

 

 

Robert Myśliwy zarzucił prezydentowi Lenkowi, że działania podejmowane przez jego koalicję nie uwzględniają długofalowej wizji miasta. – Zacznijmy myśleć pokoleniowo, a nie tylko na okres swojej kadencji – podkreślał.

 

/KJ/

- reklama -

25 KOMENTARZE

 1. Ktoś wreszcie musiał publicznie obnażyć to co dzieje się w mieście. Dobrze, że znalazł się jeden odważny. Podobno koalicję na czele z liderem zamurowało 😉

 2. Już dawno nie widziałem, by ktoś urządził prezydentowi taką merytoryczną krwawą łaźnię na początek nowego sezonu politycznego. Może chłopaki wreszcie się obudzą. W maju budziki nie pomogły to może w sierpniu ciężki młot radnego poskutkuje. Ruszcie się wreszcie i pokażcie, że to miasto stać na więcej niż tylko fontanna i gumowe boisko.
 3. Myśliwy to chyba jedyny polityk w Raciborzu, który ma klasę.. On i jego środowisko z Naszego Miasta to przyszłość Raciborza. I to ta lepsza, w odróżnieniu od wojnarowo-lenkliwej

 4. Będzie wspaniale jak Redakcja portalu zdobędzie od R. Myśliwego tekst przemówienia i zamieści je w internecie. Skoro wzbudziło ono tyle emocji na sesji a także nam daje jakiś promyczek nadzieii, to warto, byśmy znali całą jego treść a nie tylko zdawkowe fragmenty.

 5. W końcy Myśliwy to chyba jedyna osoba w tym mieście, która zajmuje się polityką i ma w tym kierunku wykształcenie. Dlatego nie dziwi mnie, że Myśliwy tak dobrze poluje na swoich nieudolnych i niewykształocnych przeciwników. 🙂 Robercie, jestem z Tobą całym sobą. Tak trzymaj. I nie myśl, że jesteś sam. Jest nas wielu. Naprawdę bardzo wielu. Przeciwnicy boją się i drżą. Idziecie cios za ciosem, a oni z żadnego nie potrafią się pozbierać, a każdy kolejny paraliżuje ich jeszcze bardziej. Tak trzymać. Jeśli dacie radę przez najbliższe dwa lata w takim tempie, to rada miasta, a może nawet i urząd prezydenta są Wasze. Czyli Nasze! Ofensywa Naszego Miasta jest zadziwiająco sprawna i silna. Pozostałe ugrupowania są daleko w tyle za Wami. Ty w radzie jesteś sam i potrafisz zrobić więcej pozytywnego zamieszania niż pozostałych 8 radnych opozycji razem wziętych. Co będzie, jeśli będzie z Tobą w radzie jeszcze np. Wacławczyk, Marchwiak, Dominiak czy Michalak? Wtedy raczej nie będzie na Was bata.

 6. Smaczki z odpowiedzi prezydenta na interpelacje radnego: 1. Nie widzę związku między obwodnicą, a inwestycjami i rozwojem. 2. Nie wiem czemu miałoby służyć ulokowanie tu dużego zakładu pracy skoro bezrobocie mamy na higienicznym poziomie ok 4 %

 7. To chyba zdawkowa relacja.. Nie sądzę żeby prezydent ogłosił nerkę – wizją miasta. Wizją, strategią na lata może być konsekwentnie realizowana myśl, a nie organy wewnętrzne typu śledziona… Miasto przyjazne mieszkańcom; Racibórz – inwestycyjną perłą nadgranicza; Racibórz wart tyle, ile przedsiębiorczość jego mieszkańców; Piastowski gród bez blaszaków i żółtych kwadratów przeniesie Cię w historię; Racibórz tętniący kulturą i historią wart więcej w sercu każdego ; Racibórz miastem błogostanu emeryta; Cisza nocna, a tym bardziej dzienna ważniejsza od snu 900-lecia…. cokolwiek, byle nie nerka 😉

 8. Kto nie widział jeszcze zachęcam do obejrzenia wczorajszych Wiadomości RTK. Waro posłuchać co Lenk ma do powiedzenia na zapytania Myśliwego. Prezydent mówi ze „nie wie czemu miałaby służyć taka dyskusja a radnych opozycyjnych zacheca do składania propozycji podczas uchwalania strategicznych dokumentów” Jednocześnie na sesji sam przyznał, rozkładając ręce, że taka jest polityka, gdy radny Kusy przytoczył publiczna wypowiedz jednego z radnych koalicyjnych, który powiedział, że „projekty opozycji beda uwalana dla zasady, tylko dlatego ze pochodza od opozycji”.Naprawdę warto obejrzec w RTK i samemu ocenć prezydencka wizję maista.

 9. jak ktoś chce zobaczyć jak dziś wygląda wspomniane przez radnego słynne raciborskie „acapulco”, duma kilku prezydentów proszę wejść na stronę raciborak.pl temat: „upadłe anioły” lub samemu się przejść i przy zejściu na żwirownię na wprost Mrówki wpadamy na wielkie wysypisko śmieci

 10. Wizjonerem żeby nie powiedzieć że naiwniakiem jest póki co Mysliwy, mówiąc, że chciałby widzieć wizjonera w Lenku. Czym skorupka za młodu… – nie słyszał pan radny o takiej ludowej mądrości?

 11. zobaczcie na [url=http://www.vanessa.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1183&Itemid=77]http://www.vanessa.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1183&Itemid=77[/url] co w tej sprawie do powiedzenia ma Lenk

 12. Czy radni wkońcu na poważnie zajeli by się przyciąganiem nowych inwestorów do miasta!!!
  Brakuje obwodnicy ,parku przemysłowego…..
  Co roku tracimy około 1000 mieszkańców głównie młodych po szkole bo w mieście niema nowych miejsc pracy w przemyśle.Nie mozna stawiać tylko na handel w marketach

 13. Lenkiem ,,rządzi,, Wojnar, bez jego przyzwolenia Lenk nie będzie miał żadnych wizji!
  I pomyśleć że Raciborzem ,,rządzi,, były kierownik transportu ,,Nowoczesnej,, a wcześniej mechanik z Baborowa
  POM lub PGR. A jakie wizje może mieć taki gość.

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here