Zespół Cantito zagra w Raciborzu

0

Zespół Cantito istnieje od lutego 2007 roku. W skład zespołu wchodzą uczniowie gimnazjum i technikum, których połączyła wspólna pasja, jaką jest śpiewanie.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie muzyczne w sobotę – 6 września o godz.: 17.oo, w Domu Kultury „Strzecha” ( sala widowiskowa), przy ul.ks.Londzina 38.  W programie : występ Zespołu Pieśni i Tańca Śląskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy DK  „STRZECHA”  koncert zespołu  wokalnego Cantito z Krakowa.

- reklama -

 

W programie utwory z musicalu „Metro”, z musicalu „Kwiaty we włosach”, z repertuaru Piotra Rubika, utwory autorskie i inne popularne utwory muzyki rozrywkowej.

 

Zespół Cantito istnieje od lutego 2007 roku. W skład zespołu wchodzą uczniowie gimnazjum i technikum, których połączyła wspólna pasja, jaką jest śpiewanie. Muzyka pozwala nam rozwijać swoje zainteresowania i rozwijać siebie. Stanowi odskocznię od codziennych spraw, zajmuje pierwszorzędne miejsce w naszym życiu.
Wykonujemy muzykę rozrywkową, a także religijną, m.in. utwory z repertuaru Metro, z musicalu Kwiaty we włosach, Piotra Rubika, Edyty Geppert. Mamy także w swoim repertuarze utwory napisane dla nas, które znajdą się na naszej pierwszej płycie.
Bierzemy udział w wielu festiwalach. np.: Festiwal Piosenki Religijnej Cantate Deo w Gliwicach, Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej „Polonia Semper Fidelis” w Dębicy, Integracyjny Festiwal Piosenki „Odkrywamy talenty” w Krakowie, Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek w Będzinie, Salwatoriański Festiwal Piosenki Religijnej w Trzebnicy.
Poza występami na festiwalach koncertowaliśmy już w wielu miejscach: na Mikołowskim Rynku, w Krynicy Górskiej, w Muszynie, w Gliwicach, na Krakowskim Rynku, w Nowym Sączu, w Ornontowicach, w Ustroniu Morskim, Sarbinowie.
Cantito oznacza z łaciny „często śpiewać”. Staramy się śpiewać tak często, jak to jest możliwe, bo śpiewaniem najchętniej wypełnilibyśmy każdą chwilę naszego życia.

 

Organizatorzy Spotkania Muzycznego:
– Śląski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Raciborzu
– Stowarzyszenie na Rzecz Integracji „Podaj Rękę”
– Koło Polskiego Związku Niewidomych w Raciborzu
– DK „Strzecha”
– Apteka Św.Mikołaja w Raciborzu

 

/ab/ 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here