Mistrzostwo Śląska w siatkówce plażowej wewnętrzną sprawą Krzanowic

0

Karolina Daniszewska i Magda Kuziak potwierdziły swoje wysokie umiejętności wygrywając finał wojewódzki VI Regionalnych Mistrzostw Miast Śląska w siatkówce plażowej dziewcząt.

- reklama -

 

 

Para mistrzyń Polski młodziczek wygrała w finale ze starszymi koleżankami klubowymi Klaudią Nagler i Sybillą Majnusz. Jak na mecz finałowy przystało wszystko rozstrzygnęło się w tie – breaku, a o ostatecznym wyniku meczu zadecydowała bardzo dobra zagrywka Magdaleny Kuziak. Obie pary stworzyły widowisko na wysokim poziomie, a długie wymiany wywoływały zasłużone brawa publiczności. W pierwszym secie "młode" wygrały 21:17, w kolejnej partii zmobilizowała się "starsza" para i wygrała w końcówce 21:19. Tie – break był już zdecydowanym popisem jednej drużyny. Wobec problemów z odbiorem zagrywki "młode" szybko uzyskały bezpieczną przewagę i wysoko wygrały pozwalając starszym koleżankom na zdobycie zaledwie 7 pkt.

 

    

Trzecie miejsce zajęła para Małgorzata Szajor i Judyta Ogerman (MKS Wodzisław), która w ostatnim meczu pokonała raciborzanki Barbarę Otlik i Magdalenę Śmieję, na codzień trenujące i grające również w UKS Krzanowice, 2:0 w setach 21:16 i 23:21. W tym przypadku parze raciborzanek w końcówce drugiego seta zabrakło "zimnej" krwi.

 

Starosta raciborski Adam Hajduk i dyrektor ZSO w Krzanowicach Kornelia Lach pogratulowali dziewczętom wysokich umiejętności siatkarskich ambicji i woli walki oraz życzyli kolejnych sukcesów sportowych i dobrych wyników w nauce w przyszłym roku szkolnym.

 

/Piela/  

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here