Wygrana KP Unii Racibórz w IV lidze

0

W sobotę 30 sierpnia drużyna KP "Unia" Racibórz pokonała w meczu wyjazdowym Gwarek Ornonotowice 2:0 prowadząc do przerwy 1:0. Gole dla raciborskiej drużyny zdobyli Wojciech Podolak i Mariusz Frydryk.

Z relacji prezesa Andrzeja Starzyńskiego wynika, że pierwszoplanową postacią w raciborskiej drużynie był bramkarz Michał Bedryj.
… w sobotę Michał był nie do pokonania, już na samym początku spotkania zasygnalizował swoją wysoką dyspozycję wyłapując piłkę po akcji drużyny gospodarzy, później dobrze obronił trudny strzał głową …

- reklama -

… nasza drużyna też miała swoje szanse po strzale Mariusza Frydryka piłka odbiła się od obrońcy i trafiła w słupek, później po strzale Edwarda Kowalczyka piłka trafiła w poprzeczkę, wreszcie w 25 minucie spotkania na strzał z ok. 17 metrów zdecydował się Wojciech Podolak i zdobył gola…

Od tego momentu raciborska "Unia" grała spokojniej i wreszcie zaprezentowała zupełnie przyzwoite umiejętności piłkarskie. W samej końcówce pierwszej połowy Patryk Podstawka oddał jeszcze strzał z dystansu, niestety niecelny.

Bardzo dobrze natomiast zaczęła się dla raciborzan druga połowa spotkania. Po składnej akcji z 15 metrów trafił Mariusz Frydryk. Ten gol w zasadzie ustawiał mecz, chociaż piłkarze Gwarka zdecydowanie ruszyli do ataku. w tym fragmencie meczu groźnie było raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Wynik nie uległ zmianie, bo na przeciwko dobrze dysponowanych bramkarzy tym razem w obu drużynach byli mało skuteczni napastnicy.

…najlepszych sytuacji dla Gwarka nie wykorzystali: Sarzała, Janiak i Krupa. Po strzale tego ostatniego piłkę zmierzającą w "okienko" widowiskowo obronił Michał Bedryj, z kolei ze strony "Unii" Patryk Podstawka strzelił z dystansu tuż ponad bramką, Mariusz Frydryk najpierw w sytacji "sam na sam" strzelił tuż obok słupka, a kolejnej akcji zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany, jeszcze w doliczonym czasie gry oba zespoły zmarnowały po jednej "setce". Cieszę się, że nasi piłkarze wreszcie zagrali w dobrym stylu, co może napawać  optymizmem przed kolejnymi spotkaniami, podobnie jak zdobyte punkty… kończy Andrzej Starzyński.

KP "Unia" Racibórz: Michał Bedryj, Jacek Selera, Piotr Sławik, Edward Kowalczyk, Artur Potaczek, Tomasz Wardęga (od 78 min. Arkadiusz Janeta), Grzegorz Gawron, Patryk Podstawka (od 90 min. Dawid Fryt), Wojciech Podolak (od 72 min. Jarosław Rachwalski), Adam Kiełtyka (od 46 min. Kamil Szałkowski), Mariusz Frydryk. Pozostali rezerwowi: Szymon Kubów, Adam Mużelak, Łukasz Pytlik.

 

Następne spotkanie KP "Unia" Racibórz rozegra "na Srebrnej" w Raciborzu. W środę 3 września podejmować będzie Polonię Marklowice. Początek spotkania o godz. 17.00.

 

/Piela/

 

 

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here