Od 4 września objazdem – rusza budowa „nerki”

16

W nocy z 3 na 4 września od godz. 24.00 do 6.00 prowadzone będą prace związane z wyznaczeniem objazdów w związku z przebudową skrzyżowania ulic Kozielskiej – Głubczyckiej – Londzina – Mariańskiej – Mikołaja w Raciborzu. Zatem nowa organizacja ruchu obowiązywać będzie od godz. 6.00 4 września.

Jak informuje Wojciech Krzyżek wiceprezydent Raciborza – Rejon ten zostanie wyłączony z ruchu na cały czas trwania przebudowy. Całość objazdu zarówno dla pojazdów do 3,5 t i powyżej poprowadzona zostanie jedną trasą. W obrębie prac wykonawca zapewni dojścia pieszych do posesji jak i punktów handlowych oraz dojazd do przyległych zakładów pracy. W trakcie realizacji robót mogą wystąpić utrudnienia w ruchu drogowym, za które serdecznie przepraszam.

- reklama -

 

Ulice, którymi prowadzony będzie objazd to:

 

dla relacji Rybnik – Głubczyce
Głubczycka, Starowiejska, Opawska, Łąkowa, Dąbrowszczaków ,1-go Maja, Piaskowa, Rybnicka

 

dla relacji Rybnik – Opole
Rybnicka, Piaskowa, 1-go Maja, Dąbrowszczaków, Łąkowa, Opawska, Starowiejska, Cegielniana, Kozielska

 

dla relacji Chałupki – Gliwice
Bogumińska, Jana Pawła II, Opawska, Łąkowa, Kościuszki, Kolejowa, Pocztowa, Nowomiejska, pl. Mostowy, Armii Krajowej

 

dla relacji Chałupki – Rybnik
Bogumińska, Jana Pawła II, Opawska, Łąkowa, Dąbrowszczaków, 1-go Maja, Piaskowa, Rybnicka

 

dla relacji Opole -Gliwice
Kozielska, Cegielniana, Starowiejska, Opawska, Łąkowa, Kościuszki, Kolejowa, Pocztowa, Nowomiejska, pl. Mostowy, Armii Krajowej

 

dla relacji Opole – Chałupki
Kozielska, Cegielniana, Starowiejska, Jana Pawła II, Bogumińska

 

Prace przy budowie nerki powinny się zakończyć 20 grudnia bieżącego roku.  

 

/KJ/

- reklama -

16 KOMENTARZE

 1. [b]Dziękuję, że ktoś pomyślał i w tej obecnej wersji objazdów wyłączył ul. Ocicką. Na przejściu dla pieszych przy dawnym „świńskim rynku” od strony południowo-zachodniej przydałyby sie w tej chwili światła, bo będzie to najniebezpieczniejsze miejsce w Raciborzu.[/b]
  [b][/b]

 2. dojezdzam do pracy do Raciborza z Lubomi. na ogół jadę koło 15 minut. Ostatnio zajmuje mi to pół godziny. Nie mówiąc już o powrotach o 17:00… to jest jakiś koszmar. Całe miasto rozkopane. Czemu jak się już coś robi na tych naszych drogach, to na całego? Miasto jest rozkopane wszędzie gdzie się da. Najlepszy jest objazd 1 Maja – też rozkopany. wściec się można!

 3. Teraz to już w ogóle Racibórz stanie w miejscu. Kto ustalał te objazdy? Na skrzyżowaniu głubczycka-starowiejska jest horror, zamiast starowiejską i cegielnianą zrobić główną i nie było by tego problemu i kilometrowych kolejek… o łąkowej i przejeździe kolejowym to już nie wspomne…

 4. Nie, no nie mogę z niektórych, tylko mają pretensje!!! Zamiast cieszyć się, że coś się w mieście robi to krytykują. Warto pomęczyć się kilka miesięcy, aby potem było lepiej.

 5. To nie można było po kolei zrobić najpierw rondo, potem odrostradę z jednej strony puszczając ruch drugą stroną (2 pasy) i jak byłoby to gotowe wziąć się za nerkę. Dzisiaj byłem świadkiem jak karetka na sygnale utknęła w korku i zima. Dla człowieka liczącego na pomoc liczy się każda minuta, a tu ktoś zafundował nam horror. Ciekawe czy jak się wydarzy z tego powodu nieszczęście to się do tego przyznają? Na papierze to fajnie się drogi zamyka i wyznacza objazdy.

 6. Oczywiście na objazdy narzekam, szczególnie po dlugim staniu w korku, ale jedna rzecz utkwiła mi w pamięci, a mianowicie Policjant, ktory w godzinach rannych kierowal ruchem na skrzyżowaniu Głubczycka – Starowiejska. To był prawdziwy pokaz, przy tym ruch bardzo płynny. I do tego te białe rękawiczki. Nie wierzyłam, że coś takiego napiszę, ale temu funkcjonariuszowi Policji, która na pewno usłyszała dzisiaj wiele cierpkich słów, należą się brawa. Kierowcy – czapki z głów przed takim Policjantem!

 7. Jak zwykle władze Raciborza i miejscowego zarządu dróg podjęły wspaniałe decyzje!!!!!!!! Brawo!!!!! Trzeba było jeszcze rozkopać Kozielską i Gliwicką albo zacząć remont mostu na Gliwickiej bo jeszcze jakoś da się przejechać… Ewentualnie moża by jeszcze pomyśleć o remoncie w najbliższych dniach wiaduktu i mostu na Piaskowej…. To byłoby dopiero coś!

 8. LUDZIE!!! przestańcie ciągle narzekać, nie robi się – źle, robi się – źle. Jak wam dogodzić?
  Korki są to fakt ale przyjnajmniej robią! robią drogi!

 9. Czy ty człowieku jakiś niekumaty jestes? Przeciez można było wszystko rozlożyć w czasie… Większość remontów mozna było zrobić w wakacje gdy ruch jest stosunkowo mniejszy. Teraz gdy uczniowie dojeżdżają do szkół, a ludzie do pracy rozpoczęcie remontu było pomysłem totalnie głupim! Ja jak najbardziej jestem za przeprowadzeniem remontów ale systematycznie a nie wszystko na raz… do pełni szczęścia brakuje jeszcze tylko remontu mostu w kierunku Markowic…

 10. Rano zamknięta Mariańska, bez informacji na skrzyzowaniu z Kopernika, że tędy mozna jechać. Kierowcy dojeżdzali do zapór , a następnie musieli zawracać. Zupełnie nieprzemyslane. Kto za to odpowiada?

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here