RTP „Unia” ostro postrzelała w stolicy

W meczu 5 kolejki Ekstraligi piłki nożnej kobiet RTP "Unia" Racibórz wysoko wygrała z MUKS Praga Warszawa 7:0 (2:0). W sobotnim meczu trzy gole dla "Unii" zdobyła Anna Sznyrowska.

- reklama -

 

 

Dwie bramki dołożyła bardzo dobrze grająca w środku pola za parą napastniczek Agnieszka Winczo, po jednym trafieniu dopisały do swojego konta Agnieszka Karcz i Patrycja Wiśniewska.

 

Przez pierwsze dwadzieścia minut spotkania sztuczna murawa stadionu na Targówku w Warszawie była zdecydowanym przeciwnikiem raciborskiej drużyny. Mokra po deszczu sztuczna trawa była bardzo szybka, wobec czego piłkarki "Unii" miały znaczne problemy z dokładnym rozgrywaniem piłki. Dobrze, że w 22 minucie spotkania Agnieszka Karcz otworzyła wynik, zdobywając bramkę strzałem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wykonanego przez Darię Kasperską.

 

Prowadzenie uspokoiło poczynania zawodniczek raciborskiej drużyny i w 43 minucie po dobrej akcji drugiego gola zdobyła Anna Sznyrowska. Prowadzenie 2:0 do przerwy było już solidnym zadatkiem na 3 punkty, które były głównym celem "warszawskiej wyprawy".

 

Z relacji Remigiusza Trawińskiego wynika, że druga połowa meczu to już była gra tylko do jednej bramki. Kolejne gole były jedynie kwestią czasu. W 53 minucie po raz drugi na listę strzelców wpisała się Anna Sznyrowska. Po godzinie gry gola zdobyła Agnieszka Winczo, a trzy minuty później na 5:0 podwyższyła wynik Anna Sznyrowska. W 75 minucie swojego gola zdobyła Patrycja Wiśniewska dobijając piłkę odbitą od słupka.

Bardzo dobry mecz rozegrała w Warszawie Agnieszka Winczo, która w 87 minucie spotkania silnym strzałem w "okienko" zdobyła bramkę z cyklu "stadiony świata". Trener raciborskiej drużyny bardzo dobrze wyrażał się również o grze Darii Kasperskiej i Anny Sznyrowskiej choć i pozostałe zawodniczki zagrały poprawnie, a gdyby zliczyć również słupki i poprzeczki w Warszawie była szansa na wynik dwucyfrowy.

 

W sobotnim meczu w drużynie RTP "Unia" Racibórz zagrały: Daria Antończyk, Hanna Konsek (od 55 min. Kamila Darda), Paulina Rytwińska (od 71 min. Małgorzata Polnik), Agnieszka Karcz, Marta Stobba, Katarzyna Krupa, Daria Kasperska, Agata Mańczyńska (od 68 min. Natalia Surma), Agnieszka Winczo, Patrycja Wiśniewska (od 75 min. Patrycja Rżany), Anna Sznyrowska.

Kolejne spotkanie w Ekstralidze piłki nożnej kobiet RTP "Unia" zagra w sobotę 20 sierpnia, początek meczu o godz. 16.00. Na stadionie przy ulicy Srebrnej w Raciborzu przeciwnikiem "Unii" będzie drużyna wicemistrza Polski KKPK "Medyk" Konin. W pierwszym meczu w tym sezonie raciborski zespół wygrał "na wyjeździe" 3:1, dwie bramki w tamtym meczu zdobyła Anna sznyrowska, trzeciego dołożyła Hanna Konsek. Nie mamy nic przeciwko temu, aby w sobotę dziewczęta powtórzyły wynik uzyskany w Koninie.

 

/Piela/

 

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here