Mistrz Śląska juniorów w triathlonie – Paweł Lewandowski

10

Uczeń Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu zdobył I miejsce w Otwartych Mistrzostwach Miasta Żywca w Triathlonie. Zawody są jednocześnie Mistrzostwami Śląska, więc na najwyższym stopniu podium Paweł stawał tego dnia dwa razy.

- reklama -

Zawody odbyły się 14 września w niedzielę nad jeziorem Żywieckim, każdy z zawodników najpierw musiał przepłynąć 600 m, później przejechać na rowerze 15 km i na koniec przebiec jak najszybciej 3 km. Tym razem bardzo dokuczała zawodnikom niska temperatura powietrza (5 stopni), jednak Paweł poradził sobie świetnie kończąc zmagania w kategorii open na 8 miejscu.

 

Na codzień Paweł jest również zawodnikiem MKS-u "Olimpijczyk" Rydułtowy, a nad jego postępami czuwa trener Michał Szłapka. 

 

/kibic/   

- reklama -

10 KOMENTARZE

  1. Dobrze , że napisano w końcu o tym sporcie.Nasi chłopcy mają już sporo osiągnięć w triathlonie.
    W Żywcu z klubu MKS Rydułtowy było 3 chłopaków /uczniowie ZSOMS R-rz /.
    Zgodnie z klasyfikacją generalną : Paweł Lewandowski- 9 m-ce : Tomasz Marcinek-11 : Martin Bednarek -15.
    Życzę im powodzenia a wszystkim więcej informacji o tym sporcie.

  2. [b]Małe wyjaśnienie dla zawistnych..[/b]
    [b][i]Paweł był 8 w klasyfikacji generalnej[/i] (OPEN) na ponad 40 startujących, a jego szkolny kolega [i]Tomek Marcinek był 10[/i] – to też sukces. To, że w tej kategorii wiekowej nie było więcej zawodników, to świadczy tylko o tym jak trudna jest to dyscyplina – w sporcie tak bywa, w pływaniu np. w kategorii młozieżowców bywa, że nie można zapełnić podium. Jest to wiek maturalny i część słabeuszy po prostu nie wytrzymuje treningu i wycofuje się. Sztuką jest ukończyć tę trudną konkurencję, w szczególnie trudnych pogodowych warunkach (było 5 stopni na dworze), a co dopiero być ósmym czy dziesiątym na mecie, pokonując wielu starszych, z kategorii seniora. Zresztą formuła zawodów jest otwarta – można spróbować wystartować… ZA[/b]WISTNYM ŻYCZĘ POWODZENIA 🙂

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here