Konkurs plastyczny pod hasłem „Nie spalaj plastików”

3

Celem I Gminnego Konkursu Plastycznego, organizowanego przez Urząd Gminy Rudnik,  jest promowanie i budowanie społecznego poparcia dla kształtowania wzorca postawy człowieka szanującego środowisko.

Celem I Gminnego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Nie spalej plastików" jest promowanie i budowanie społecznego poparcia dla kształtowania wzorca postawy człowieka szanującego środowisko. Tematyka konkursu obejmuje wykonanie plakatu dotyczącego niekorzystnego wpływu spalania plastików na środowisko, prawidłowego postępowania z tymi odpadami.

- reklama -

 

Konkurs organizowany jest przez Urząd Gminy Rudnik. W konkursie mogą uczestniczyć przedszkolaki i uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Rudnik.

 

Kategorie wiekowe wyboru prac:
1. przedszkole,
2. szkoła podstawowa,

 

Termin i miejsce składania prac: do 30 listopada – Sekretariat Urzędu Gminy Rudnik ul. Kozielska 1, 47-411 Rudnik.

 

Przed przystąpieniem do wykonania prac prosimy nauczycieli i opiekunów świetlic o przedstawienie krótkiej informacji na temat szkodliwości spalania plastików umieszczonej na odwrocie niniejszego regulaminu.

 

Praca winna posiadać obowiązkowo na odwrocie:
1. imię, nazwisko, wiek, adres zamieszkania Autora, numer telefonu Autora lub rodziców,
2. nazwę szkoły, nazwę świetlicy, nazwisko i imię nauczyciela pod kierunkiem którego wykonano pracę.

 

Technika prac: plakat wykonany dowolna techniką na papierze w formacie:
A 3 (297 mm x 420 mm) kompozycja pionowa, zawierający hasło nawiązujące do tematu konkursu.
Praca powinna być wykonana samodzielnie przez jedną osobę.

 

Warunkiem koniecznym do udziału w konkursie jest dostarczenie z pracą konkursową minimum 10 szt. zużytych baterii.  Skład Komisji konkursowej ustala Wójt Gminy. W terminie do 30 listopada Komisja konkursowa dokona oceny prac. Wyniki konkursu będą umieszczone na stronie internetowej www.raciborz.com.pl pod zakładką Samorząd. Laureaci powiadomieni zostaną pisemnie o miejscu i terminie wręczenia nagród. Wręczenie nagród do 15 stycznia 2009 roku.

 

Komisja konkursowa nie zwraca nadesłanych prac, które mogą być nieodpłatnie wykorzystane w publikacjach, ekspozycjach gminy, stronie internetowej z zachowaniem informacji o autorze. Przedszkola, szkoły, śietlice biorące udział w konkursie otrzymają certyfikaty uczestnictwa.  

 

Autorzy prac, zgłaszając udział w konkursie, wyrażają zgodę na wykorzystywanie i przetwarzanie danych osobowych przez organizatora konkursu zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 o ochronie danych osobowych roku (Dz.U. Nr 133, poz. 833 z późn.zm.) na potrzeby konkursu, wystaw, prezentacji prac. Przystąpienie do konkursu jest jednoznaczne z akceptacją zasad regulaminu.

 

Informacji na temat konkursu udziela Sekretarz Gminy tel. (032) 410 64 18 wew. 102

 

/Gmina Rudnik/

- reklama -

3 KOMENTARZE

  1. Faktycznie trzeba przypominać lodziom, że nie można spalać plastików. Mój sąsiad, mający zakład tokarski, to nawet robi ognisko na podwórku z odpadów plastikowych. Dziwne jest to, że sąsiedzi się na to godzą. Moje interwencje póki co, nie są skuteczne, bo zdaniem sąsiada nie ma w tym nic złego. Za każdym razem, gdy czuję zapach spalającego plastiku, dziwie się ludzkiej głupocie.

  2. Najlepszym sposobem na wyeliminowanie problemu byłoby na przykład karanie osoby spalającej plastiki karą w wysokości 5k zł. Żeby wykrywalność była wysoka zgłaszający fakt spalania plastików dostawałby 1k zł. Problem znika momentalnie.

  3. src super pomysł! Czasami przejeżdżam przez różne wsie na rowerze i smród plastyku czasami jest nie do wytrzymania, szkoda że ludzie nie biorą tego pod uwagę że trują siebie, swoje dzieci i innych. Później wszyscy się dziwią że już prawie każdy człowiek umiera na raka! Ludzie wy do tego się przyczyniacie paląc te plastiki!!!
    Gdyby było coś takiego jak napisał SRC to na pewno każdy człowiek by się pilnował i nie palił butelek, reklamówek i podobnych rzeczy.
    Pozdrawiam, dbajcie o środowisko i zdrowie własne i innych ludzi

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here