Strażnicy miejscy szkolą przedszkolaków

Jak należy zachowywać się w domu pod nieobecność rodziców, jak przechodzić przez jezdnię – te i inne zagadnienia omawiają strażnicy na spotkaniach z dzieciakami.

Dzisiaj raciborscy funkcjonariusze straży miejskiej odwiedzili między innymi Przedszkole nr 15 przy ulicy Kowalskiej w Raciborzu. Podczas spotkania funkcjonariusz Andrzej Szewczyk mówił o zasadach poruszania się na ulicy oraz o tym, jak należy zachowywać się w domu czy na placu zabaw.

- reklama -

 

 Strażnik miejski Andrzej Szewczyk mówił dzieciom o bezpiecznym przechodzeniu przez jezdnię, czy też o tym, że nie należy otwierać drzwi obcym
Spotkanie prowadził również strażnik Piotr Twardowski

 

Przedszkolacy chętnie odpowiadali na pytania strażnika: na jakim świetle można przechodzić przez ulicę, co musi być namalowane na jezdni, żeby można było przejść na drugą stronę. Dla dzieci straż miejska przygotowała książeczki edukacyjne oraz opaski odblaskowe. Toteż każde dziecko otrzymało mały prezent na zakończenie spotkania.

 

Przedszkolaki z uwagą słuchały strażników

 

Środki finansowe za zakup książeczek edukacyjnych i opasek odblaskowych dla przedszkolaków pochodzą z Miejskiego Funduszu Ochrony Środowiska.

 

Dzieci otrzymały książeczki edukacyjne i opaski odblaskowe

 

Zobacz również Raciborska straż miejska będzie szkolić przedszkolaków.

 

/KJ/

- reklama -

3 KOMENTARZE

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here