Lekcja ekologii w Przedsiębiorstwie Komunalnym

0

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 15 w ramach akcji sprzątanie świata odwiedzili Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu.
12 września 2008 roku klasa III b ze Szkoły Podstawowej nr 15 pod opieką wychowawczyni Aleksandry Urban oraz przedstawiciela rodziców – Pani Doroty Ligockiej odwiedziła Przedsiębiorstwo Komunalne w Raciborzu. Podczas wycieczki uczniowie zwiedzali część zakładu, w której pracownicy zajmują się segregacją szkła, makulatury i plastiku. Pan Ryszard Lukoszek bardzo szczegółowo omówił z dziećmi przebieg prac w poszczególnych halach. Pokazał im wykorzystywane urządzenia i maszyny.
Następnie trzecioklasiści, nie zapominając o obowiązujących tu zasadach bezpieczeństwa, mieli okazję praktycznie wykorzystać nowo zdobytą wiedzę. Przez dwie godziny segregowali plastik. Butelki dzielili na przezroczyste, zielone, niebieskie i po środkach chemicznych. Do osobnych worków wrzucali pojemniki po jogurtach, margarynach, lodach. Oddzielnie segregowali kartony po napojach, folie białe i kolorowe oraz nakrętki. Do dużego kontenera trafiały przedmioty z plastiku twardego (typu doniczki, skrzynki).


Wycieczka była praktyczną lekcją ekologii. Uczniowie, którzy już trzeci rok biorą udział w szkolnym konkursie „Przyjaciel przyrody”, w ramach którego m.in. zbierają różne surowce wtórne, mieli okazję przekonać się, co dzieje się z plastikiem i makulaturą, którą zbierają.
Do szkoły wszyscy wrócili zmęczeni, ale szczęśliwi i zadowoleni.

- reklama -

KOMENTARZE

Please enter your comment!
zapoznałem się z regulaminem
Please enter your name here